آیا اکنون زمان مناسبی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی شماست؟

آیا اکنون زمان مناسبی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی شماست
چکیده این مطلب :
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۷
  • بدون دیدگاه
  • 207 بازدید

سرمایه داری یک چرخه ی دائمی و ابدی است. صرفنظر از اینکه سیاستمداران چه می گویند، این چرخه گاه به نقطه اوج و شکوفایی خود می رسد و گاه به ناچار به نقطه ی افول و ورشکستگی، همواره دوره های زمانی خوب و بد وجود خواهند داشت. اکنون به سختی در حال پشت سر گذاشتن […]

سرمایه داری یک چرخه ی دائمی و ابدی است. صرفنظر از اینکه سیاستمداران چه می گویند، این چرخه گاه به نقطه اوج و شکوفایی خود می رسد و گاه به ناچار به نقطه ی افول و ورشکستگی، همواره دوره های زمانی خوب و بد وجود خواهند داشت. اکنون به سختی در حال پشت سر گذاشتن بدترین دوره ای هستیم که تا کنون تجربه کرده ایم. بانک ها همچنان در مورد اینکه به چه کسی وام دهند، بسیار محتاط هستند. قرض دهندگانی وجود دارند اما، تمایل دارند، راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما را موشکافانه بررسی کنند(که البته همیشه این کار هم بد نیست) و پول خود را با نرخ های بالاتر قرض بدهند.

آیا اکنون زمان مناسبی برای راه اندازی کسب و کار شماست

آیا اکنون زمان مناسبی برای راه اندازی کسب و کار شماست

یک اقتصاد رکودی می تواند فرصت هایی فراهم آورد که شما بتوانید کالا و خدماتی را که نیاز دارید، بسیار ارزان تر تهیه کنید، خریداران قیمت های خود را پایین می آورند، و کسب و کارهای غیرفعال از بورس خارج می شوند و … نکته نهایی این است که مردم همواره در پی کاهش هزینه های خویش هستند و کسب و کار اینترنتی شما می تواند، کالاها و خدمات ارزان تری ارائه دهد و دلیل آن واضح است زیرا مخارج کلی کمتری دارد. بنابراین، اگر چه ما همچنان در بحران اقتصادی هستیم، اما همواره راهی برای ایجاد کسب و کار به خصوص کسب و کار اینترنتی وجود دارد.

مزایای کسب و کار اینترنتی در مقایسه با کسب و کار سنتی

۱- ارزانتر است:
راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به محل فیزیکی و پرداخت هزینه سرسام آور خرید و یا اجاره مغازه یا پرنسل زیاد ندارد و با کمترین هزینه شما می توانید یک کسب و کار اینترنتی موفق را راه اندازی کنید.

۲- عدم نیاز به حضور فیزیکی:
کسب و کار اینترنتی نیازی به حضور فیزیکی صاحب آن در محل مغازه ندارد. صاحبان کسب و کار اینترنتی در حین تفریح و کنار دریا نیز می توانند کار خود را مدیریت کنند.

۳- تعداد مشتریان بالقوه بیشتر
در کسب و کار اینترنتی امکان ارائه کالا و خدمات به طیف وسیعتری از مصرف کنندگان وجود دارد. فروشگاه موبایل X در پاساژ Y، فقط می تواند به مشتریان همان پاساژ کالا و خدمات بفروشد، اما فروشگاه آنلاین موبایل می تواند هر روز به بوشهر و سلماس نیز کالا بفروشد.

۴- درب مغازه همیشه باز است
کسب و کار اینترنتی شبانه روزی است و تعطیلی ندارد و شما می توانید با رفتن به مسافرت هم درآمد زایی کنید و فقط کافیست دسترسی به اینترنت داشته باشید تا کسب و کار خود را رسد کنید.

۵- محدودیت قانونی کمتری دارد
محدودیت های اصناف و فضای ویترین و تابلوی شهرداری و عوارض آن در فضای اینترنتی وجود ندارد. و نکته مهم تر این است تا به درآمد زایی کافی نرسیده باشید شرکت های مالیاتی و …. به سمت کسب و کار شما نخواهند آمد.

۶- ویترین نامحدود، زیباتر و ارزانتری دارد
صفحات، جداول، عکسها و چیدمان آنها در سایت، در حکم ویترین، قفسه و کالای روی قفسه در مغازه هستند، اما هزینه ساخت این صفحات در مقایسه با ویترین و قفسه مغازه ها ناچیز است.

۷- کنترل کیفیت، دریافت آمار و اجرای تغییرات در آن آسانتر است
با بهره گیری از دانش برنامه نویسان، روند کسب و کار اینترنتی قابل تسهیل است. در کسب و کار اینترنتی، امکان تهیه گزارشات کامل از فراز و نشیب بازار کار شما وجود دارد، تعداد بازدید کننده، ساعات پربازدید در شبانه روز، روزهای پرترافیک کاری، تعداد مشتریانی که در این لحظه در سایت شما (راه اندازی کسب و کار اینترنتی) حضور دارند، کالا یا خدمات محبوب در سایت شما، صفحه ای از سایت که بیشترین بازدید را دارد (قفسه ای از مغازه که شلوغ تر از سایر قفسه ها است)، همه و همه در کمتر از چند دقیقه قابل استخراج هستند.

۸- هزینه های امنیت و نگهداری کمتری دارد
هزینه تدابیر امنیتی مغازه ها، نظیر دوربین مدار بسته، دزدگیر، قفل، کرکره، شیشه نشکن و … ، برای سایت اینترنتی بسیار کمتر است و در غالب برنامه نویسی انجام می شود.

معایب راه اندازی کسب و کار اینترنتی در مقایسه با کسب و کار سنتی

۱- نیاز به صبر بیشتر
با بالا رفتن کرکره یک مغازه در خیابان، در اولین روز کاری، احتمال فروش و درآمدزایی در آن بسیار بالاست، اما در کسب و کار اینترنتی مدت زمان زیادی را باید بدون درآمد گذراند.

۲- نیاز به فکر و خلاقیت بیشتر
با فکر و خلاقیت در سطح متوسط، و حتی کمتر از آن، می توانید کسب و کار سنتی قابل قبولی را اداره کنید، اما اداره کسب و کار اینترنتی به فکر وخلاقیت بسیار زیادی نیاز دارد، برای شروع و ادامه آن باید مطالعه و تحقیق کنید.

۳- کسب و کار اینترنتی حساستر است
کسب و کار سنتی پس از رونق، آنچنان قدرتی می گیرد که آسیب رساندن به آن (خواسته یا ناخواسته، توسط دوست یا دشمن) براحتی امکان پذیر نیست. اما در کسب و کار اینترنتی، حتی پس از رونق، اشتباه مدیریت یا پرسنل در مناطق کلیدی، می تواند یک شبه به نابودی کسب و کار بیانجامد.

ثبت نام در دوره راه اندازی صفر تا ۱۰۰ کسب و کار اینترنتی

دوره صفر تا صد راه اندازی کسب و کار اینترنتی تا فروش

دوره صفر تا صد راه اندازی کسب و کار اینترنتی تا فروش

دیدگاه خود را بنویسید

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

علی کشاورز همراه کسب و کارهای اینترنتی
به این مطلب امتیاز دهید
این محصول را ارزیابی کنید
این مطلب را به اشتراک بگذارید