آموزش نصب قالب از طریق پنل وردپرس

WordPress Template Installation Tutorial

نصب وردپرس روی هاست Direct Admin

برای آموزش نصب قالب از طریق پنل وردپرس با ما همراه باشید. ابتدا باید وارد بخش مدیریت سایت شوید. سپس با ورود به پنل مدیریت قالب، می‌توانید پوسته‌های موجود روی سایتتان را مدیریت کنید و یا قالب دلخواه خود را نصب کنید.

برای ورود به بخش مدیریت سایت وردپرسی باید اول به انتهای آدرس سایتتان عبارت wp-admin/ را اضافه کنید. مثلا اگر دامنه example.ir باشد، به صورت example.ir/wp-admin در مرورگر مطابق تصویر نوشته می شود. 

آموزش دیجیتال مارکتینگ با علی کشاورز

بعد از وارد کردن آدرس پنل مدیریتی وردپرس صفحه ورود را مشاهده میکنید، که باید نام کاربری و پسورد را وارد کنید و دکمه ورود را بزنید.

آموزش دیجیتال مارکتینگ با علی کشاورز

در این مرحله از آموزش نصب قالب از طریق پنل وردپرس بعد از باز شدن پنل مدیریت باید به منوی نمایش> پوسته‌ها بروید. اینجا جایی است که می‌توانید قالب‌های وردپرسی خود را مدیریت کنید. همانطور که در تصویر میبینید، در اینجا چند قالب به صورت پیش فرض قرار دارد که از سایت wordpress.org گرفته شده است. بهتر است کاری به این قالب‌ها نداشته باشید چون آنها انگلیسی هستند و برای شما که سایت فارسی دارید مناسب نیستند. اما در هر صورت اگر دوست دارید این قالب‌ها را روی سایتتان نصب کنید میتوانید نصب کنید. با کلیک روی افزودن پوسته تازه، به صفحه ای هدایت می شوید که هزاران قالب آماده وردپرسی دارد. 

همانطور که در تصویر میبینید در اینجا می‌توانید از منوی صافی خصوصیات(۱)، قالب موردنظر خودتان را پیدا کنید. اگر از قالبی خوشتون اومد میتونید با کلیک روی “پیش‌نمایش”(۲) هر قالب، می‌توانید آنلاین قالب را ببینید و برای نصب روی دکمه “نصب”(۳) کلیک کنید.

اگر قالب رو از قبل تهیه کردین و فقط میخواین اون رو روی سایت بارگذاری کنید از بالای صفحه بر روی دکمه “بارگذاری”(۴) پوسته کلیک کنید. در این صفحه باید بر روی دکمه Choose File کلیک کنید و فایل زیپ قالب را از کامپیوتر خود انتخاب کنید. سپس روی “هم‌اکنون نصب کن” کلیک کنید و صبر کنید تا پوسته بارگذاری شود.(۵)

اگر در حین آپلود قالب با ارور مواجه شدید باید حجم آپلود داخل وردپرس خود را افزایش بدهید. اگر نمیدانید این کار را چطور انجام دهید، مقاله زیر را بخوانید.

اگر قالب با موفقیت آپلود شود، پیغام زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

باید بر روی فعال کردن کلیک کنید. به ‌این ‌ترتیب قالب روی سایت شما فعال می‌شود و آموزش نصب قالب از طریق پنل وردپرس در اینجا تمام میشود. برای نصب قالب اگر فایل قالب را داشته باشید میتوانید از طریق هاست هم اقدام به نصب کنید. این مورد هم در یک مقاله دیگر بطور کامل توضیح داده شده است. اگر علاقه دارید که آموزش نصب از طریق هاست را یاد بگیرید روی دکمه زیر کلیک کنید.