منو
  • 340 70 440 021
منو
منو
منو

تبلیغات کلیکی گوگل (Google Ads) چیست؟

تبلیغات کلیکی گوگل (Google Ads) چیست؟
گوگل ادز (Google Ads) که قبلاً با نام گوگل ادوردز (Google AdWords) ارائه شده بود یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می باشد که به جرات می توان گفت بهترین ابزار تبلیغات آنلاین می باشد.

لطفا اگر این پست برای شما جالب بود این پست را انتشار بدهید.

اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در twitter
اشتراگ گذاری در email

گوگل ادوردز Google Adwords سیستم تبلیغاتی گوگل است که در این سیستم، تبلیغ کنندگان برای کلمه خاصی مبلغی را پرداخت می‌کنند تا سایت آنها برای آن کلمه کلیدی در صفحه نتایج گوگل به صورت یک تبلیغ قابل کلیک شدن به نمایش در بیاید. گوگل از هر کلیکی که روی لینک های تبلیغاتی شما صورت گیرد درآمد کسب کرده و از وجه پرداختی شما آن مبلغ مشخص را کسر می‌کند. تبلیغات ادوردز بالای همه نتایج در صفحه نتایج گوگل نمایش داده می‌شود و می‌توان آن را به علامت AD در ابتدای آدرس سایت ها تشخیص داد.

 

آیا تبلیغات در گوگل تاثیر گذار است؟
تاثیرگذاری تبلیغات گوگل بر کسب و کار شما به عواملی همچون پیچیدگی کلمه کلیدی برای تبلیغات و ارتباط واقعی بین کلمه کلیدی و معاملات شرکت یا نهاد شما با آن کلمه بستگی دارد. گوگل ادروردز ممکن است برای شغل شما مفید باشد و یا خیر. تحقیقات نشان می‌دهد که تا زمانی که شما کسب و کار و تجارتی داشته باشید تبلیغات گوگل ادروردز برای کسب و کار شما مفید خواهد بود. البته این موضوع یک شرط مهم دارد و آن هم این است که پول خود را برای کلمات کلیدی بی ارتباط با کسب و کار خود هدر ندهید. متن لینک تبلیغاتی شما نیز باید کاربران را به کلیک روی تبلیغ تشویق کند.

مزایای تبلیغات در گوگل چیست؟
روزانه صدها میلیون ها نفر از گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند. آگهی تبلیغاتی شما در هر نقطه از جهان که بخواهید دیده می‌شود (به عنوان مثال فقط کاربرانی که در ایران زندگی می‌کنند و کلمه “دانلود” را جستجو کرده اند، تبلیغ شما را ببینند.) فقط در صورت کلیک بر روی تبلیغ شما و ورود به سایت، از حساب شما پول کسر می‌شود (آنهم به مقدار خیلی ناچیز مثلا از حدود ¢۱۰ تا حداکثر ۵۰¢ ). می‌توانید آگهی خود را به زبان انگلیسی یا فارسی و یا هم‌زمان به هر دو زبان و در شکل های مختلف طراحی کنید تا توسط google.com نمایش داده شود. شما برای افرادی تبلیغ می‌کنید که به دنبال خرید کالا یا خدماتی هستند که شما ارائه می‌دهید. به همین دلیل بازدهی این نوع تبلیغات بسیار بیشتر از سایر روش های مرسوم است.

ارائه گزارشات تحلیلی و کاملا تخصصی از جانب گوگل
با توجه به این که توانسته ایم اجازه اجرای تبلیغات حرفه ای را از کمپانی گوگل دریافت کنیم و با آشنایی با آخرین تکنیک های گوگل، قادر هستیم در کمترین زمان ممکن آگهی شما را به نحو احسن با پایین ترین قیمت اجرا کنیم سابقه فعالیت های ما در اروپا، امارات متحده عربی و ایران می‌تواند گواه این مطلب باشد. مهم نیست بودجه تبلیغاتی شما چه مقدار است شما می‌توانید تبلیغات خود را در صفحات گوگل بدون هیچ هزینه ای نمایش دهید و فقط زمانی هزینه ای بپردازید که مشتری و بیننده وارد وب سایت شما شود.

تعرفه تبلیغات در گوگل
عوامل زیادی بر روی هزینه تبلیغات در گوگل تاثیر می‌گذارند. از جمله این عوامل می‌توان به میزان رقابت برای کلمه کلیدی، تعداد رقبایی که برای همان کلمه تبلیغات تهیه کرده اند، هزینه ای که رقبا بابت هر کلیک به گوگل می‌دهند، میزان ارتباط محتوای سایت شما با کلمه کلیدی، میزان کلیک دریافتی از گوگل بر اساس تعداد کاربرانی که در معرض تبلیغ قرار داشته اند CTR.

آموزش تبلیغات در گوگل
گوگل در سایت https://support.google.com/adwords یک آموزش کامل برای نحوه استفاده از گوگل ادوردز قرار داده است. برای شروع کار ابتدا باید اکانت خود را در گوگل ادوردز ایجاد کنید. برای این منظور باید به آدرس https://adwords.google.com/home مراجعه کنید. در اینجا شما می‌توانید آدرس سایت خود را تعیین کرده و کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را در ابزار Google keyword planner بیابید. برای هر کلیک مبلغی را تعیین کرده و میزان بودجه خود را نیز انتخاب کنید.

گوگل Auction چیست و بازه زمانی اجرای آن چگونه تعیین می شود؟
هر بار که کاربری کلمه ای را در گوگل جستجو می‌کند، گوگل سایت هایی را که برای آن کلمه کلیدی تبلیغات داده اند را بررسی کرده و سایت های نامرتبط را حذف می‌کند. مثلاً سایت هایی که برای یک منطقه جغرافیایی دیگر هستند در این گام حذف خواهند شد. در گام بعد گوگل از میان سایت ها آنهایی را که بالاترین امتیاز را دارند را به ترتیب از بالا به پایین لیست می‌کند. گوگل auction میلیاردها بار در یک ماه اجرا می‌شود. نتیجه کار این ابزار آن است که مخاطبان کالا و خدمات شما می‌توانند سایت شما را در لیست نتایج گوگل مشاهده کنند. گوگل auction جایگاه سایت شما در صفحه نتایج جستجو و تعداد دفعات نمایش لینک تبلیغاتی شما در صفحه نتایج جستجو را مشخص می‌کنند. برای آنکه در لیست نتایج گوگل قرار بگیرید باید محتوای صفحه شما با کلمه کلیدی مد نظر هماهنگ باشد. هر چه محتوای شما با کلمه کلیدی مد نظر کاربر مرتبط تر باشد احتمال آنکه در صفحه نمایش نتایج جستجوی گوگل باشید، بیشتر خواهد شد.

پرداخت هزینه بابت هر کلیک و تعیین حداکثر بودجه روزانه
در بازاریابی، شما اهداف گوناگونی از تبلیغات دارید. یک باشگاه ورزشی انتظار دارد که مخاطبان سایتش بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنند و یک سایت انتشار ویدئو انتظار دارد که تعداد ویدئوی بیشتری بر روی سایتش تماشا شود. در تبلیغات گوگل، هدف شما دریافت کلیک بیشتر برای سایت و صفحه مورد نظرتان است. رتبه شما هنگامی که در کلمه کلیدی مد نظر رقیب دیگری هم داشته باشید به این صورت است که گوگل یک امتیاز Quality Score به سایت های تبلیغاتی داده و هر سایتی که بیشترین امتیاز را کسب کند رتبه اول از آن اوست. همانطور که از نام این امتیاز مشخص است، ارتباط مستقیمی با کیفیت محتوا دارد. در واقع امتیاز Quality Score بر اساس دو عامل نرخ کلیک تبلیغات و میزان ارتباط محتوای سایت شما با کلمه کلیدی تبلیغ شده است. به خاطر داشته باشید که هرچه امتیاز شما بیشتر باشد شما هزینه کمتری بابت هر کلیک پرداخت خواهید کرد و این امر به شما کمک می‌کند که کیفیت محتوای خود را بالا برده و هم‌زمان با هزینه کمتری محتوای خود را بازاریابی کنید. تبلیغات با کلمات کلیدی نامرتبط با فعالیت سایت به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

نقش کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل چقدر است؟
کلمات کلیدی عباراتی هستند که شما قصد دارید برای آنها تبلیغ کنید و انتظار دارید که کاربرانی که با آن کلمات کلیدی وارد سایت شما می‌شوند با سایت شما تعامل داشته و به خریدار کالا و خدمات شما تبدیل شوند. فرض کنید که شما قصد دارید که به صورت آنلاین کفش بفروشید. برای این منظور از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده می‌کنید. شما برای آنکه بتوانید مخاطب را جذب کنید ممکن است از کلمات کلیدی «کفش کتانی نایک» و یا «کفش ورزشی نایک» و یا «کفش ورزشی آدیداس» و … استفاده کنید. شما برای انتخاب کلمات کلیدی در تبلیغات کلیکی گوگل می‌توانید از ابزار گوگل Planner استفاده کنید. این ابزار رایگان است و به شما نشان می‌دهد که کدام کلمات کلیدی در صنعت مد نظرتان ارزش سرمایه گذاری دارند.

CPC چیست و چگونه کار می کند؟
CPC مخفف cost per click که در فارسی به صورت هزینه هر کلیک ترجمه می‌شود است. در این روش هر بار که کاربری روی لینک تبلیغاتی شما کلیکی می‌کند هزینه ای از حساب شما نزد گوگل کسر خواهد شد. شما برای آنکه کلیک مخاطبان را دریافت کنید باید با رقبای دیگر به رقابت بپردازید. هر سایتی که برای یک کلمه کلیدی در حال رقابت، بیشترین کلیک کاربر را دریافت کند، کمترین هزینه را بابت هر کلیک به گوگل خواهد پرداخت.

بهینه سازی سایت و تبلیغات گوگل ادوردز
رعایت اصول سئو و به عبارتی تولید محتوایی که براستی مخاطب نهایی خواهان آن باشد بر هزینه شما در گوگل ادروردز تاثیر می‌گذارد. شما با به کارگیری اصول سئو در تولید محتوای خود چنیدن مزیت خواهید داشت. اول آن که احتمال نمایش سایت شما در رتبه اول بیشتر از رقبا خواهد بود. دوم آنکه هزینه ای که بابت هر کلیک می‌پردازید کمتر خواهد بود. سوم اینکه شما با این روش می‌توانید براحتی به صورت طبیعی نیز در گوگل رتبه پیدا کنید و نیاز به هزینه کردن تبلیغات گوگلی، برای شما کمرنگ تر خواهد شد.

نمایش تبلیغات در شبکه نمایش گوگل GDN
تبلیغات گوگل ادوردز تنها محدود به صفحه نمایش نتایج جستجو نیست. شبکه عظیمی از سایت ها به گوگل امکان نمایش تبلیغات را می‌دهند. درآمد ناشی از این تبلیغات برای گوگل و سایت میزبان بسیار قابل ملاحظه است. با توجه به اینکه گوگل تنها تبلیغات مرتبط را در سایت شما به نمایش می‌گذارد، مخاطبان شما براحتی با لینک های تبلیغاتی ارتباط برقرار کرده و تجربه کاربری مثبتی را رقم خواهند زد.

ابزار Conversion Optimizer در گوگل ادوردز چگونه کار می کند؟
هدف نهایی شما از تبلیغات تبدیل مخاطب به خریدار یا مخاطب وفادار است. در Conversion Optimizer هدف افزایش تعداد تعامل کاربران با سایت است که به آن CPA – Cost per Action گفته می‌شود و شما در ازاء کاربرانی که با سایت تعامل دارند به گوگل هزینه پرداخت می‌کنید.

گزارش گیری از گوگل ادروردز
تبلیغات و بازاریابی ارتباط مستقیمی با گزارش گیری از روند فعلی بازاریابی دارد. بدون اخذ و بررسی گزارشات بازار شما نمی‌توانید میان کانال های بازاریابی سالم و مشکل دار تفاوت قائل شده و مشکلات کانال های بازاریابی را حل کنید. در گوگل ادوردز نیز دقیقاً به همین صورت است و نداشتن یک گزارش از عملکرد کلمات کلیدی باعث می‌شود که ندانید کدام کلمات کلیدی بیشترین فروش در سایت شما را رقم می‌زنند. شما می‌توانید علاوه بر گزارشات موجود در پنل گوگل ادرودز، اکانت گوگل ادروردز را به گوگل آنالیتیکس متصل کنید. اتصال آنالیتیکس و ادوردز به دریافت گزارش های دقیق تر و نتیجه گیری ساده تر کمک خواهد کرد. این گزارشات در سیاست گذاری دقیق تبلیغات گوگلی کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

تبلیغات در گوگل یا سئو سایت ؟
یک سایت به صورت هم‌زمان به هردوی این روش های تبلیغاتی نیاز دارد. هر روش تبلیغاتی یک کانال بازاریابی مستقل است که مخاطب خاص خود را دارد. این موضوع نه تنها در این جا بلکه در تبلیغات و بازاریابی آفلاین نیز صادق است. واقعیت این است که اگر شما محتوایی داشته باشید که قصد فروش کالا و خدمات به مخاطب را ندارد و تنها می‌خواهد مخاطب را با کالا و خدمات شما آشنا کند، سئو از تبلیغات گوگل موثرتر است و اگر شما کالا و خدماتی برای فروش داشته باشید تبلیغات گوگل بخصوص در ایام حراج های فصلی یک ضرورت است که می‌تواند فروش شما را چندین برابر کند.
تبلیغات گوگلی اصولاً برای فروش کالا و خدمات سفارش داده می‌شود و معمولاً در بازه های زمانی مشخصی از سال کاربران گوگل از آن استفاده می‌کنند. اما شما می‌توانید برای برندسازی نیز از این ابزار استفاده کرده و با ماندگاری در رتبه یک نام خود را در ذهن مخاطبان حک کنید. در تبلیغات گوگل شرکت هایی موفق خواهند شد که به درستی اهداف تجاری خود را اجرا کنند. هدف تیم طراحی سایت وب۲۴ افزایش تعداد مشتریان شما و در نتیجه افزایش فروش و کاهش هزینه ها است.

از جدیدترین مقالات ما با خبر شوید.

من هم مثل شما از ایمیل های هرزنامه خوشم نمیاد، خیالتون راحت فقط ایمیل های مرتبط برای شما ارسال خواهد شد

مطالب مرتبط

منتظر دیدگاه های مثبتتون هستم :-)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حذف فالوور های فیک و غیرفعال
وبلاگ
کیمیا رسولی

حذف فالوور های فیک و غیرفعال

حذف فالوور های فیک و غیرفعال : این روزها استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای رشد کسب‌وکار های تازه و شناساندن

چگونه یک حساب اینستاگرام بسازیم؟
وبلاگ
کیمیا رسولی

چگونه یک حساب اینستاگرام بسازیم؟

چگونه یک حساب اینستاگرام بسازیم؟ برای ساخت اکانت اینستاگرام شما می‌توانید از طریق وبسایت و یا اپلیکیشن این شبکه اجتماعی

اینستاگرام چیست؟
وبلاگ
کیمیا رسولی

اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام چیست؟ اینستاگرام (Instagram) شبکه‌ای اجتماعی بر پایۀ ارسال عکس و ویدئوست؛ یعنی برای پست‌کردن مطلب در اینستاگرام، حتماً باید

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟
وبلاگ
کیمیا رسولی

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟ تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادز یک سیستم تبلیغاتی موفق برای افزایش بازدید وب سایت و