ریمارکتینگ گوگل ادوردز چیست؟

ریمارکتینگ گوگل ادوردز چیست؟
ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد (remarketing) یعنی ارتباط با افرادی که قبلا با سایت یا اپلیکیشن موبایل شما تعامل داشته اند. ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد به شما کمک می‌کند تا به صورت استراتژیک تبلیغات خود را برای مخاطبان قبلی خود نمایش دهید.

لطفا اگر این پست برای شما جالب بود این پست را انتشار بدهید.

اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در twitter
اشتراگ گذاری در email

در واقع ریمارکتینگ ابزاری قدرتمند برای افزایش قدرت برند شماست. به زبان ساده کاربر شما با توجه به جستجوی گوگل به یکی از محصولات شما به عنوان مثال لپ تاپ مدل اچ پی می رسد، آن لحظه با توجه به قیمت یا هر دلیل دیگر از خرید محصول منصرف می شود.چند روز دیگر که برای بررسی یک سخت افزار خاص به یک سایت تکنولوژی مراجعه می کند و سپس تبلیغ همان لپ تاب مد نظر دوباره به کاربر نمایش داده می شود. این معجزه ریمارکتینگ گوگل ادوردز است.

ریمارکتینگ به شما کمک می‌کند بازدیدکنندگان سایت تان را به گروه‌های مختلف تقسیم بندی کنید و پیام‌های تبلیغاتی اختصاصی برای آنها ارسال کنید. برای مثال همانطور که در مثال فوق دیدیم با کمک ریمارکتینگ می‌توانید بازدیدکنندگان قبلی سایت خود را به سایت خود بکشانید تا به خریدار تبدیل کنید. همچنین می‌توانید افرادی که در چرخه خرید تا مرحله‌ای پیش رفته‌اند (مثلا محصول را به سبد خرید خود اضافه کرده‌اند) ولی خرید خود را تکمیل نکرده‌اند و یا افرادی که تنها یک بار از سایت شما خرید کرده‌اند را هدف قرار دهید و برای هر گروه تبلیغات اختصاصی نمایش دهید. با کمک ریمارکتینگ می‌توانید نمایش تبلیغات اپلیکیشن سایت‌تان را محدود به کسانی کنید که اپلیکیشن‌تان را نصب نکرده‌اند و یا اینکه تبلیغات خود را به لیست کاربرانی که در سایت‌تان عضو شده‌اند (از طریق لیست ایمیل) اختصاص دهید.

منطق بازاریابی مجدد بسیار قانع کننده است. شما می توانید برای جذب بازدیدکنندگان قبلی به وب سایت خود، تخفیف در نظر بگیرید؛ به این امید که این دفعه انگیزه ای برای خرید در آنها ایجاد شود. از بین همه ی روش های تبلیغاتی، جدا از تبلیغات در زمینه ی نام بِرندتان، بازاریابی مجدد به دلیل طبیعت بسیار هدف گذاری شده ای که دارد، به احتمال زیاد باعث سودآوری خواهد شد.
بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ، مکمل مهمی برای هر کانال بازاریابی دیگر است. ترفندی که شما باید به کار ببندید این است که مخاطبان فعلی خود را به گروه هایی بر اساس تمایل آنها به تکمیل فرآیند خرید، تقسیم بندی کنید. فهرست هایی که با دقت کامل تنظیم شده باشند، هسته ی موفقیت ریمارکتینگ فروشنده را ایجاد می کنند. اما برای تنظیم درست این فهرست ها باید به این نکات توجه کنیم:

علایق: چه محصول یا محصولاتی نظر بازدیدکننده را جلب کرده است؟
نیت: بازدیدکننده چقدر به خرید نزدیک بوده است؟
فواصل زمانی: از آخرین تعامل بازدیدکننده با وب سایت شما چه مدت زمانی می گذرد؟

 

ریمارکتینگ تبلیغ در گوگل چگونه کار می کند؟

کمپین های ریمارکتینگ بر اساس کوکی های سایت ایجاد می شوند. زمانیکه یک کاربر وارد سایت شما می شود ، اطلاعاتی جهت ردگیری در مرورگر کامپیوتر کاربر ذخیره می شود. کوکی ها دارای اطلاعات زیادی از جممله آخرین زمان ورود و صفحات مرورشده توسط کاربر می باشد.

این اطلاعات ذخیره شده توسط کوکی ها ، به گوگل ارجاع داده می شود و سپس به گوگل اجازه می دهد که از این اطلاعات برای ریمارکتینگ و نمایش مجدد تبلیغ به این کاربرها استفاده نماید.

روند نمایش مجدد تبلیغ بدین صورت است که وقتی کاربری که قبلاً به سایت شما مراجعه کرده و در سایت دیگری که جزء شبکه AdSense گوگل است قرار دارد ، تبلیغ سایت شما به او نمایش داده می شود. با توجه به گستردگی شبکه AdSense گوگل ، تقریباً می توان گفت که احتمال نمایش مجدد تبلیغ به کاربر بسیار بالاست.

 

مزایای ریمارکتینگ تبلیغ در گوگل :

ریمارکتینگ در گوگل ادوردز دارای فواید و مزیت های متعددی است ، از کاهش هزینه های تبلیغ گرفته تا امکان هدف گیری مجدد کاربران سایت.

– هزینه بسیار پایین
هزینه بسیار پایین ریمارکتینگ تبلیغ در گوگل را می توان مهمترین مزیت آن بیان کرد. در صورتیکه به صورت عادی از تبلیغ در گوگل استفاده می کنید و به عنوان مثال برای هر کلیک ۲۰ سنت پرداخت می کنید ، می توانید با هزینه ای در حدود ۲ تا ۳ سنت کلیک های هدف گذاری شده از طریق ریماکتینگ برای سایت خود داشته باشید.

بسیاری از کاربران برای استفاده از یک سرویس یا خرید محصول چندین سایت را مورد بررسی قرار می دهند ، بنابراین نمایش مجدد تبلیغ به این کاربران که قبلاً وارد سایت شما شده اند ، احتمال تبدیل شدن آن ها به مشتری را افزایش می دهد. با استفاده از ریمارکتینگ می توانید این کار را با هزینه بسیار کمی انجام دهید.

– هدف گیری کاربران خاص
مزیت دیگر ریمارکتینگ تبلیغ در گوگل ، امکان هدف گیری کاربران خاص بر اساس معیارهای متنوع مانند سن ، جنسیت ، موقعیت مکانی و … است. همچنین با استفاده از این قابلیت می توانید تعیین کنید که این کاربران که قبلاً به سایت شما وارد شده اند ، در چه سایتی مجدداً تبلیغ شما را مشاهده کنند.

برخلاف تبلیغات عادی گوگل ، ریمارکتینگ معمولاً بر روی پیشنهادات ویژه ، کدها و کوپن های تخفیف تمرکز می کنند. در واقع بر روی هر چیزی که سبب می شود کاربر مجدداً مجاب شود به سایت شما مراجعه کند.

قبل از اینکه اقدام به ایجاد ریمارکتینگ برای تبلیغات گوگل کنید ، به این نکته فکر کنید که کاربران به چه دلایلی می توانند از سایت شما خارج شوند؟ در واقع خود را بجای کاربر قرار داده و همچنین سایت های رقیب و نقاط قوت آن ها را بررسی کنید.

استفاده از بنرها و عبارات مناسب ، مهمترین نقش را در جذب مجدد کاربران به سایت ایفا می کند. برای تبلیغات ریمارکتینگ خود حتماً ازعباراتی استفاده کنید که کاربر مجاب شود مجدداً وارد سایت شما شوند ، به این نکته دقت کند که این کاربران قبلاً وارد سایت شما شده اند و با سایت شما تا حدودی آشنایی دارند.

همانگونه که بیان شد ، هزینه های ریمارکتینگ در تبلیغات گوگل بسیار پایین است (در حدود چند سنت برای هر کلیک). با استفاده از گوگل ادوردز می توانید در عرض چند دقیقه ترافیک با کیفیت بالا وارد سایت خود کنید. با این حال، فقط به این دلیل که این افراد روی تبلیغات شما کلیک می کنند، به این معنا نیست که همیشه قصد خرید را دارند.

در مقایسه با تبلیغات جستجوی گوگل، شبکه نمایش گوگل بالاترین میزان کلیک های جعلی را دارد و از آنجاییکه کمپین های بازاریابی مجدد از شبکه نمایش گوگل استفاده می کنند، بنابراین احتمال کلیک های هرز بر روی تبلیغات ریمارکتینگ شما افزایش می باید.

بنابراین هدفگیری مناسب کاربران ، اصلی ترین قاعده برای دریافت سود مناسب از ریمارکتینگ گوگل ادوردز است.

از جدیدترین مقالات ما با خبر شوید.

من هم مثل شما از ایمیل های هرزنامه خوشم نمیاد، خیالتون راحت فقط ایمیل های مرتبط برای شما ارسال خواهد شد

مطالب مرتبط

نصب وردپرس روی هاست Direct Admin
آموزش هاست و دامنه
فاطمه صدیقی

آموزش ورود به هاست Direct Admin

هاست های لینوکسی دو مدل Cpanel و Direct Admin دارد. برای ورود به مدل روش مجزا وجود دارد. برای ورود

نصب وردپرس روی هاست Cpanel
آموزش هاست و دامنه
فاطمه صدیقی

آموزش ورود به هاست Cpanel

اگر هاست شما لینوکسی و مدل Cpanel  است، در اینجا میخواهم آموزش ورود به هاست Cpanel را بدم. برای ورود

افزایش حجم آپلود در وردپرس
وبلاگ
فاطمه صدیقی

افزایش حجم آپلود در وردپرس

حتما برای شما هم پیش اومده که میخواستین یک فایل روی وردپرس آپلود کنید اما با ارور حجم بیشتر از upload maz filesize رو به روشدین. برای افزایش حجم آپلود در وردپرس راه های زیادی وجود داره که ما اونها رو به شما یاد میدیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *