منو
  • 340 70 440 021
منو
منو
منو

Mobile Marketing

از زمانی که مشتریان از گوشی‌های هوشمند و ابزار‌های مرتبط با موبایل استفاده نموده‌اند ضروری‌ است برای از دست ندادن سهم بازار خود از تکنیک‌های بازاریابی موبایل محور استفاده کنیم. از تکنیک‌های بازاریابی موبایل، موبایل مارکتینگ می‌باشد. موبایل مارکتینگ شامل تبلیغاتی است که بر روی تلفن های هوشمند، تبلت ها یا سایر دستگاه های همراه نمایش داده می شوند. فرمت، سفارشی سازی و سبک تبلیغات موبایل مارکتینگ می تواند بر اساس پلت فرم های شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل متفاوت باشد. در این روش دیجیتال مارکتینگ برای ارتباط و برقراری تماس با مخاطب و انتقال پیام از روش های بازار۴یابی پیامکی، بازاریابی MMS، بازاریابی برنامه‌ای، کدهای QR، بازاریابی موبایلی وب محور، بازاریابی مبتنی بر موقعیت و تبلیغات تصویری موبایل استفاده کرد.

انواع بازاریابی موبایلی

  • بازاریابی پیامکی: این روش از طریق ارسال پیامک صورت می‌گیرد که به دلیل اینکه فرستنده می‌تواند اطمینان حاصل کند که مخاطب خود پیام را دریافت کرده رایج‌ترین روش بازاریابی موبایلی می‌باشد.
  • بازاریابی MMS: این روش از طریق ارسال فایل فیلم یا عکس به مخاطب صورت می‌گیرد.
  • بازاریابی برنامه‌ای: در این روش بازاریاب با ایجاد یک برنامه حول محور محصول یا خدماتی که قصد ارائه آن را دارد با مخاطب خود ارتباط بر قرار می‌کند.
  • بازاریابی درون بازی: همان‌طور که در اکثر بازی‌های موبایل مشاهده کرده‌اید در قسمتی از یک بازی یک پیغام تبلیغاتی به نمایش در می‌آید که این پیغام می‌تواند جای خود را به محصول یا خدمت مورد نظر شما بدهد البته یک نکته قابل ذکر است و آن اینکه اگر خود بازی مورد نظر را طراحی نکرده‌اید و قصد دارید این کار را به یک بازی که از قبل طراحی شده است بسپارید بهتر است این بازی مخاطبین زیادی داشته باشد تا اینکه تعداد افرادی که پیغام شما را می‌بینند افزایش یابد. این پیغام می‌تواند شامل آدرس سایت شما یا هر چیز دیگری باشد.
  • بازاریابی موبایلی وب محور: این روش شامل طراحی صفحات وب برای موبایل بوده که از اندازه خاصی پیروی می‌کند و استاندارهای ویژه‌ای دارد.
  • کدهای QR: این کدها این امکان را به مخاطبین می‌دهند که به جای وارد کردن آدرس یک سایت با اسکن یک کد دوبعدی به یک صفحه از وب دسترسی پیدا کنند. طریقه استفاده از آنها هم به این صورت است که شما می‌توانید این کدها را در صفحات وب، برروی کالای خود، هدایا و بنرهای تبلیغاتی خود در سطح شهر استفاده کنید.
    در ادامه می توانید مقالات مرتبط با موضوع بازاریابی موبایل را مشاهده بفرمایید.

نکته: بر اساس آمار و گزارش‌ها ۸۰ % از کاربران اینترنتی دارای گوشی هوشمند هستند و از موبایل برای استفاده از اینترنت استفاده می‌کنند.

پس بهتر است به هیچ عنوان از این نوع تبلیغات پرسود غافل نشوید!