چگونه با رعایت ۱۳ نکته کلیدی یک محتوای پربازدید داشته باشیم

لطفا اگر این پست برای شما جالب بود این پست را انتشار بدهید.

اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در twitter
اشتراگ گذاری در email

در این مقاله به چگونه با رعایت ۱۳ نکته کلیدی یک محتوای پربازدید داشته باشیم می پردازیم. هر چقدر شما محتوای مردم پسندی در وب سایت خود منتشر کنید بدون شک گوگل هم این را که با اصول بهینه سازی وب سایت هماهنگ است به با بالاترین رتبه از صفحه اول هدایت می کند تا کاربران بیشتری از محتوای شما استفاده کنند. برای این کار شما باید نکاتی که در این مقاله گفته می شود را رعایت کنید و با توجه به جذب بازدیدکننده بیشتر فروش محصولات خود را افزایش دهید.

 

مهمترین اصول نوشتن مطلب سئو برای محتوای صفحات سایت

قبل از اینکه نکات مهم را با هم مرور کنیم باید به این نکته توجه داشته باشید در دیجیتال مارکتینگ شما اگر تمرکز اصلی خود فقط روی بهینه سازی وب سایت داشته باشید ناخوداگاه از خوانایی مطلب قافل خواهید شد و شاید اصول سئو را رعایت کنید ولی کاربران کمتری محتوای شما را می خوانند در نتیجه محتوا خوانایی کمتری پیدا می کند. من ایمان دارم که شما برای موفقیت در بهینه سازی محتوای خود باید هم اصول خوانایی را رعایت کنید و هم اصول بهینه سازی وب سایت خود را رعایت کنید تا به موفقیت برسید. با من همراه باشید با مقاله چگونه با رعایت n13 نکته کلیدی یک محتوای پربازدید داشته باشیم.

 

۱ – خودتان را جای کاربر قرار دهید

اول از همه شما باید خودتان را جای کاربر قرار دهید برای اینکه به محتوای شما دست پیدا کند به دنبال چه پرسشی می گردد تا محتوای مورد نظر را بر پایه جستجوی کاربر پیاده سازی کنید. بعد از اینکه کاربر محتوای شما را مشاهده کرد قرار است چه کاری انجام دهد. در کل شما در ابتدا باید به این فکر کنید که چرا باید این محتوا را در سایت قرار دهید و خروجی این کار چیست؟

 

۲ – در نوشتن محتوای بهینه سازی شده پوچ بازی نکنید

پوچ بازی کردن اصطلاحی است که به محتوایی گفته می شود که کاربران بسیار کمی به دنبال آن هستند. در نتیجه باید محتوایی در سایت تولید کنید که جدا از رفع تکلیف نوشتن محتوا در سایت بازدیدکننده لازم را هم به سایت شما هدایت کند و در نتیجه بازدیدکننده ماثرتری را به وب سایت خود هدایت خواهید کرد. حتی شما می توانید درباره مباحثی بنویسید که وبسایت های مشابه، اطلاعات ناقصی را درباره آن منتشر کرده یا اصلا تاکنون منتشر نکرده اند. جزییات بیشتری را درباره مهمترین مسائل کسب و کار خود بیان کنید تا تفاوت شما با دیگران نمود پیدا کند. نوشتن یک مطلب سئو به پر طرفدار بودن آن نیز بستگی دارد. مطلبی می تواند ارزش سئو داشته باشد که کاربرانی در اینترنت به دنبال آن باشند.

 

۳ – ۹۰% زمان خود را برای بهینه کردن عنوان محتوای خود قرار دهید

این نکته مهم را باید هوشمندانه به خاطر بسپارید، “کاربران برای جستجو باهوش شده اند”. زمانی که یک کاربر به دنبال محتوای مورد نظر خود در گوگل جستجو می کند، از بین ۱۰ پیشنهادی که گوگل در هر صفحه اشاره می کند اگر عنوان محتوایی نظرش را جلب کنید ابتدا روی آن محتوا کلیک می کند. این نکته باعث میشود که نرخ تبدیل (CTR) شما نزد گوگل بیشتر شود. در مورد نرخ تبدیل در ادامه این مقاله با هم بیشتر صحبت خواهیم کرد.
نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد کاربران در محتوای جستجو شده خود در ابتدای جمله از عبارات چگونه، چطور، آیا و … استفاده می کنند که دقیق تر جواب سوال خود را پیدا کنند، پس به این نکته توجه کنید که در ابتدای جمله خود از این کلمات استفاده کنید.

 

۴ – از استراتژی مشخصی برای تولید محتوا استفاده کنید

یک پست استاندارد داری استراتژی مشخصی می باشد. قسمت اول مربوط به پاراگراف اول می باشد، قسمت دوم بدنه اصلی محتوا که شامل پیام اصلی آن می گردد و قسمت سوم جمع بندی برای خلاصه کردن مهمترین مطالب مطرح شده در محتوا می باشد. هر یک از این سه قسمت را از ابتدا مشخص کرده و شروع به تکمیل آنها کنید. با طی کردن این مرحله چکیده ای از قالب کلی صفحه را دارید. حال می توانید شروع به نوشتن مطلب اصلی کنید.

 

۵ – در محتوای سئو شده پاراگراف اول مهمترین قسمت محتوا است.

در پاراگراف اول هر صفحه حتما میبایست حداقل یک بار کلمه کلیدی خود را تکرار نمایید . بهترین راه برای اینکار پرسیدن یک سوال درباره موضوع مورد بحث در مقاله میباشد. برای مثال من همیشه در نوشتن محتوای خود از کلمه کلیدی خود را عنوان محتوای خود قرار می دهم و در این محتوا از عبارت چگونه با رعایت ۱۳ نکته کلیدی یک محتوای پربازدید داشته باشیم استفاده کردم.

مطمن شوید که کلمه کلیدی شما حتما bold یا UNDRLINE شده باشد چون با این کار به موتورهای جستجو میگویید که کلماتی که bold شده اند . از اهمیت بالایی در این مقاله برخوردارند و طبیعتا با یکسان بودن این کلمات با عنوان سایت و تگ های h1 و h2 خود به خود مطلب شما در مورد این کلمه کلیدی سئو میشود .
اتفاق بسیار زیادی که در بین سایت های ایرانی مرسوم است و کم کم شاهد کاهش آن هستیم ، بمباران مطالب سایت با کلمات کلیدی میباشد . اگر میخواهید تاثیر کلمات کلیدی در سئو وبسایت خود بدانید ، این نکته را همیشه جدی بگیرید .
اگر پاراگراف اول شما جذاب نباشد و ظاهری خسته کننده و ناخوانا داشته باشد ، کاربرانی که از موتورهای جستجو به مقاله شما وارد میشوند پس از چند ثانیه دکمه back را زده و دوباره به موتور جستجو برگشته و سایت های دیگر رقبا را مشاهده میکنند . که این کار امتیاز منفی برای سایت شما به همراه دارد . اگر بخواهیم به صورت کاملا خلاصه و مختصر از تاثیر پاراگراف اول در سئو سایت سخن بگوییم میتوان گفت : گوگل علاقه دارد کاربرانش را به سمت سایتهایی هدایت کند که از نظر محتوایی دقیقا طبق خواسته کاربر باشند

 

۶ – از پاراگراف های بیشتر در محتوای خود استفاده کنید

بسیاری از افراد از پاراگراف ها در متن نوشته خود استفاده می کنند. دقت داشته باشید که نبایست هر جمله جدید را در خط جدید شروع کنید، صرفا به این دلیل که متن شما زیباتر به نظر می رسد. همواره می بایست دلیلی برای شروع پاراگراف جدید وجود داشته باشد. هر پاراگرافی نیز باید درباره موضوع مشخصی باشد و قبل از شروع هر پاراگراف از این مسئله مطمئن شوید. مفهوم هر پاراگراف می بایست در یک جمله قابل بیان باشد. اگر بیان مفهوم آن نیازمند جملات بیشتری باشد، پاراگراف جدیدی باز کنید.

 

۷ – برای هر پاراگراف در صورت نیاز از عنوان استفاده کنید.

عنوان ها در پاراگراف ها موجب ساختار بندی صفحه می گردند، بنابراین الزاما می بایست از آنها استفاده کنید. آنها در افزایش خوانایی و همینطور سئو صفحه بسیار موثرند. عنوان ها به گوگل کمک می کنند تا مفهوم صفحه را بهتر درک کرده و از این رو موجب ارتقا رتبه سایت در نتایج جستجو می گردند. استفاده از زیر شاخه ها نیز موجب وضوح بیشتر مطلب برای کاربران شده و در نتیجه ساختار صفحه را بهبود می بخشد. دقت کنید که کلمات کلیدی یا مترادفات آن را در بعضی از زیر شاخه ها استفاده کنید. این جمله بدین معنی نیست که آن را در تمام زیر شاخه ها به کار ببرید، چرا که این کار موجب کاهش خوانایی متن توسط برای کاربران می گردد.

 

۸ – محتوای انتشار داده شده خود را توسط دیگران بررسی کنید

قبل از انتشار محتوای خود حتما این محتوا را برای دوستان خود ارسال کنید تا در صورتی که پیشنهادی برای بهتر شدن محتوای شما داشتند، از این پیشنهاد ها استفاده کنید. البته که در صورت داشتن غلط املایی هم می توانند به شما یادآوری کنند که محتوای بهتری را انتشار دهید.

۹- طول محتوای پادشاه هر چه بیشتر بهتر
این سوال همیشه از من پرسید می شود که طول محتوای من چقدر باشد بهتر است؟ من همشه به این دوستان پیشنهاد می کنم که هر چقدر طول محتوای شما بیشتر باشد بهتر است. معمولا دوستان سوال دیگری را مطرح می کنند که آیا محتوای طولانی خوانده می شود؟ و من در پاسخ به این دوستان یادآوری می کنم که اگر شما به دنبال آموزش دیجیتال مارکتینگ باشید و من محتوایی در حد عالی برای شما تا ۲۰۰۰ کلمه به صورت رایگان انتشار بدم، آیا این محتوا را مشاهده نمی کنید؟ پاسخ تمام دوستان این است که چرا حتما مشاهده می کنیم! ولی حداقل از ۳۰۰ کلمه در متن محتوای خود استفاده کنید.

 

۱۰ – لینک سازی داخلی عنکبوتی انجام دهید.

یکی از دلایل نوشتن محتوا در سایت ایجاد لینک سازی داخلی می باشد. این کار باعث می شود که خزنده های گوگل با هدایت به سایر صفحات شما خزش بیشتری در سایت شما داشته باشند. در کل یک نکته مهم و کنکوری “گوگل دوست ندارد به صفحه ای از سایت شما هدایت شود که بن بست باشد و به صفحه ای دیگر از سایت خود لینک نداده باشد.”
شما مجاز هستید در یک محتوای حدود ۳۰۰ کلمه ۳ لینک به صفحات داخلی خود هدایت کنید. که با رعایت این کار به اصلاح شما لینک سازی عنکبوتی انجام داده اید.

 

۱۱- از عکس های اختصاصی برای محتوای خود استفاده کنید.

عکس ها محتواهایی هستند که اطلاعات را بصورت گرافیکی و مستقیم ارائه میدهند ولی میتوان با افزودن توضیحات آنها را بهینه کرد. برای بهینه سازی عکس ها باید نام عکس و صفت altتگ عکس با محتوای تصویر متناسب باشد شما باید دقت کنید که تمام تصاویر سایت از این دو ویژگی بهره ببرند. صفت alt وقتی دیده نمی شود که عکس بدلایلی قابل دسترس نیست.
نکته دیگر اگر تصویر شما به سایتی و یا صفحه ای لینک شود این متن که در صفت altقرار میدهید بعنوان متن لنگر شناخته خواهد شد. یادتان باشد که اصلا پیشنهاد نمیشود که تصاویر زیادی را برای لینک کردن در سایت خود استفاده کنید چرا که متن ها همین کار را برای شما انجام میدهند. قرار دادن نام تصاویر مناسب و همچنین صفت altمناسب در سایت میتواند به کمک کند که هنگامیکه کابران فقط به دنبال یافتن تصاویر در موتور های جستجو هستند تصاویر سایت شما را هم ببینند.
بجای اینکه تصاویر سایت در همه جای سایت پراکنده باشند و یا در پوشه های مختلف پراکنده باشند بهتر است که تمام تصاویر خود را درون یک پوشه قرار دهید.
از فرمت فایل های شناخته شده و پرکاربرد و عام استفاده کنید مثلا تصاویر با فرمت های JPEG, GIF, PNGو BMPدر همه موتور های جستجو و همه مروگر ها شناخته میشوند پس سعی کنید تصاویرخود را با این فرمتها ارائه دهید. سعی کنید نام فایل و فرمت آن متناسب باشد . مثال بجای این که از نام خبر برای نام فایل عکس از محتوای خبر استفاده کنید.
در کل اگر تمایل داشتید از عکس های موجود در وب استفاده کنید حتما این عکس ها را در سایز های متفاوت با درج لوگوی خود به صورت اختصاصی انتشار دهید.

 

۱۲- لینک های خارجی به دیگر وب سایت ها مرتبط و معتبر بدهید

در کنار لینک دادن به مطالب داخل سایت، بهتر است که به سایر مطالب با کیفیت اما در خارج از سایت نیز لینک دهید. این مطالب می بایست داری ویژگی هایی باشد که به کاربران کمک کرده تا اطلاعات بیشتری از موضوع مورد نظرشان کسب کنند.
یک نکته مهمی که باید توجه کنید این است که وب سایت مورد نظر دارای اعتبار زیادی باشد. در دادن لینک های خارجی افراط نکنید، اما اگر احساس می کنید که استفاده از یک لینک خارجی کاملا منطقیست، حتما نسبت به انجام این کار اقدام کنید.

 

۱۳ – همواره تمهیداتی برای CTA یا خروج کاربران در نظر بگیرید

در بخش های قبلی این مطلب بیان کردیم که هدف اصلی از یک محتوای سئو شده کسب رضایت کاربران است، اما به همین نسبت نیز بایست در راستای رسیدن به اهداف کسب و کار خود نیز تلاش کنیم. انتشار هر مطلبی در سایتتان می بایست با هدفی همراه باشد. در واقع انتظار شما از خواندن محتوای سایت توسط کاربران چیست؟ آیا قصد شما کسب دنبال کنندگان بیشتر برای ایمیلتان است؟ در این صورت بایست حتما ماژول عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت را در انتهای مطلب به کاربران نمایش دهید.
آیا قصد شما فروش محصولات و سرویس هایتان به کاربران است؟ برای دست یافتن به این هدف می بایست کاربران را از طریق دکمه های فراخوانی برای اقدام (CTA) در دل محتوا به بخش های فروش سایت هدایت کنید.
آیا هدف شما کلیک کاربران بر روی تبلیغ های سایت است؟ در این صورت بایستی این تبلیغ ها را در هنگام خواندن محتوا توسط کاربران برایشان نمایش دهید. آیا می خواهید کاربران زمان بیشتری را در سایت سپری کنند؟ مطالب مرتبط با هر محتوا را در انتهای هر پست قرار دهید. هدف شما هر چه که باشد، می بایست واضح بوده و کاربران را به همان سمت هدایت کنید.

 

جمع بندی
در مقاله چگونه با رعایت ۱۳ نکته کلیدی یک محتوای پربازدید داشته باشیم اضافه کردن مطالب کاربردی به صورت مرتب در وب سایت موجب زنده نگه داشتن سایت می گردد. گوگل سایت هایی را که فعال نیستند کمتر پایش می کند و به مراتب رتبه پایین تری به آنها می دهد. اینکه شما محتوا فقط به خاطر رفع تکلیف برای سایت خود انتشار می دهید یا اینکه هر محتوای انتشار داده شده رسالتی دارد یک نکته مهم است که می تواند گوگل پسند باشد که در نتیجه کاربران بیشتر را به وب سایت شما هدایت می کند. اگر شما به این نکته ایمان بیاورید که مفیدترین ابزار دیجیتال مارکتینگ بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد حتما زمان لازم را برای این کار قرار خواهید داد.پس طبق بیانیه گوگل شما می بایست چیزی را به کاربران عرضه کنید که به دنبال آن هستند. این فرایند با پیدا کردن خواسته های کاربران و تولید محتوای متناسب با این خواسته آغاز می شود.

از جدیدترین مقالات ما با خبر شوید.

من هم مثل شما از ایمیل های هرزنامه خوشم نمیاد، خیالتون راحت فقط ایمیل های مرتبط برای شما ارسال خواهد شد

مطالب مرتبط

نصب وردپرس روی هاست Direct Admin
آموزش هاست و دامنه
فاطمه صدیقی

آموزش ورود به هاست Direct Admin

هاست های لینوکسی دو مدل Cpanel و Direct Admin دارد. برای ورود به مدل روش مجزا وجود دارد. برای ورود

نصب وردپرس روی هاست Cpanel
آموزش هاست و دامنه
فاطمه صدیقی

آموزش ورود به هاست Cpanel

اگر هاست شما لینوکسی و مدل Cpanel  است، در اینجا میخواهم آموزش ورود به هاست Cpanel را بدم. برای ورود

افزایش حجم آپلود در وردپرس
وبلاگ
فاطمه صدیقی

افزایش حجم آپلود در وردپرس

حتما برای شما هم پیش اومده که میخواستین یک فایل روی وردپرس آپلود کنید اما با ارور حجم بیشتر از upload maz filesize رو به روشدین. برای افزایش حجم آپلود در وردپرس راه های زیادی وجود داره که ما اونها رو به شما یاد میدیم.

1 دیدگاه
  1. سلام روزتون بخیر تندرستی
    واقعا مفید بود برام من اینجارو سیو کردم تا دوباره بیام
    خواستم نظر بزارم خستگیتون بره / پخش تراکت
    ممنون

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *