منو
 • 340 70 440 021
منو
منو
منو

تبلیغات کلیکی گوگل​

۳.۵ میلیارد جستجوی روزانه در گوگل انجام می‌شود. سهم شما از این جستجو برای کسب و کار اینترنتی خود چقدر است؟ با تبلیغات کلیکی گوگل به راحتی می توانید سهم خود را از دنیای کسب و کار اینترنتی بدست آورید. اما… بدون داشتن تجربه و تخصص کافی، تبلیغ گوگل فقط اتلاف پول است. اگر قرار باشد تبلیغ گوگل ادوردز شما موثر و هزینه آن مناسب باشد، قطعاً نیاز به یک تیم ماهر دارید. من علی کشاورز، می توانیم در این راه کنار شما باشم.

لوگو شرکت هایی که افتخار همکاری مدیریت ادوردز را با آنها داشتم:

مدیریت گوگل ادز آژانس مسافرتی دلتابان
مدیریت گوگل مکس وود

در دنیای رقابتی بازاریابی اینترنتی یکی از مهم ترین عوامل رشد کسب و کار شما موتورهای جستجو می باشد، که محبوب ترین موتور جستو گوگل می باشد. از آنجایی که در بیشتر مواقع بهینه سازی کلمه بازار هدف شما معمولا زمان بر و هزینه بر است خیلی از شرکت ها تمایل دارند که در سریعترین زمان ممکن به صفحه اول گوگل برسند، یکی از روشهایی که به این دوستان پیشنهاد می شود تبلیغات کلیکی گوگل می باشد که بزرگترین مزیت آن، با صرف کمترین زمان به صفحه اول گوگل هدایت خواهید شد. مزیت بزرگ دیگر هم این است که زمانی که کاربری عبارت مورد نظر را جستجو کند از شما اعتباری کسر نخواهد شد، تنها زمانی که کاربر هدف روی عبارت مورد نظر شما کلیک کند اعتبار کسر خواهد شد و زمانی که شما صفحه فرود مورد نظر را با ابزارهای بازاریابی اینترنتی مجهز کرده باشید تبدیل به یک سرمایه گذاری مطمئن و سود آور خواهد شد.

7 دلیل برای حضور شما در تبلیغات گوگل

آیا تمایل دارید هم اکنون در صفحه اول گوگل حضور داشته باشید ؟

این مهم نیست بودجه تبلیغاتی شما چه مقدار است شما هم اکنون می توانید تبلیغات خود را درصفحات گوگل بدون هیچ هزینه ای نمایش دهید و فقط زمانی هزینه ای بپردازید که مشتری و بیننده شما وارد وب سایت شما شود. در زمینه تبلیغات اینترنتی، مخصوصا تبلیغات در گوگل شرکت هایی موفق خواهند شد که به درستی اهداف تجاری خود را اجرا کنند و بتوانند با استفاده از سیستم تبلیغ در گوگل مخاطبین هدف خود را راهی وب سایت خود کنند هدف تیم من اجرای اصولی کمپین های تبلیغات در گوگل و مدیریت هزینه های آن می باشد تا سیر صعودی تعداد مشتریان شرکت ها و در نتیجه افزایش فروش را برای آنها به همراه داشته باشد. تبلیغات کلیکی گوگل قادر است وب سایت شما را در کمترین زمان ممکن در صفحه اول گوگل قرار دهد.

 

 

 

– آیا از کارت های اعتباری مجازی استفاده می کنید؟

خیر
تحت هیچ شرایطی از کارت های اعتباری مجازی استفاده نمی کنیم و دارای حساب بانکی معتبر با دلار واقعی هستیم؛ در نتیجه نه تنها باعث کاهش رتبه سایت و دامنه شما و احیانا بلک لیست شدن آن به دلیل انجام اعمال خلاف قوانین گوگل نمی گردند بلکه به دلیل گواهی دار بودن اکانت باعث افزایش اعتبار دامنه و سایت شما نزد گوگل می گردند.

 

– آیا از دلار قانونی و حساب بانکی واقعی استفاده می کنید؟

بله
این موضوع باعث افزایش هزینه های سرویس می گردد اما در طول زمان به دلیل جلوگیری از مشکلات احتمالی به نفع تبلیغ دهنده خواهد بود.

 

– آیا شما اکانت اختصاصی google adwords ارائه می کنید؟

بله
جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید و درخواست خود را ارسال نمایید.

 

– آیا امکان تغییر در کلید واژه ها وجود دارد؟

بله.
در صورتی که سرویس اکانت اختصاصی سفارش دهید و یا سرویس کنترل پنل را به تبلیغ خود اضافه نمایید این امکان برای شما وجود خواهد داشت.

 

– آیا در صورتی که کاربر تبلیغ ما را مشاهده کند ولی کلیک نکند، ما هزینه ای پرداخت می کنیم؟

خیر پرداخت هزینه فقط به ازای کلیک و ورود کاربر انجام خواهد شد.

 

– آیا امکان نمایش تبلیغ در جی میل و سایت های دیگر مثل Alexa وجود دارد؟

بله
این سرویس Google Network نام دارد که فعال سازی آن رایگان می باشد اما در کل بدلیل نادقیق بودن فعال کردن آن توصیه نمی شود.

 

– آیا نمایش تبلیغ در گوگل رایگان می باشد؟

بله
نمایش تبلیغ در گوگل رایگان می باشد و فقط هزینه به ازای کلیک پرداخت می شود.

 

– آیا تبلیغات در گوگل محدودیت زمانی دارد؟

خیر
تبلیغ در گوگل دارای محدودیت زمانی نبوده و تا زمان پایان اعتبار نمایش داده می شود.

 

– آیا نگرانی از بابت تحریم و بسته شدن اکانت وجود دارد؟
خیر
زیرا تبلیغ شما در اکانتهای ما اجرا می شود و در صورت تحریم و یا بسته شدن به سرعت و طی یک روز به یک اکانت دیگر منتقل می شود و تبلیغ شما صدمه نخواهد دید.

 

– آیا قبل از پایان اعتبار باخبر می شوید؟
بله
بصورت خودکار قبل از پایان اعتبار یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد تا شما بتوانید بدون توقف تبلیغ خود را تمدید نمایید همچنین یک ایمیل در هنگان پایان اعتبار برای شما ارسال خواهد شد.

 

– آیا امکان تبلیغ سایت های .ir وجود دارد؟
بصورت مستقیم خیر
شما باید یک دامنه غیر ir مانند .com بر روی سایت خود پارک نمایید تا بتوانید تبلیغ خود را با آن سایت انجام دهید. برای نمونه سایت اصلی www.Alikeshavarz.ir می باشد که در هنگام تبلیغ بصورت www.Alikeshavarz.com تبلیغ می شود.

 

– حداقل هزینه کلیک در سرویس ها چقدر می باشد؟

ما ارائه دهنده سرویس حداقل هزینه کلیک می باشد این حداقل ۱ تا ۵ سنت می باشد.

 

 

– نحوه دریافت گزارش به چه صورت می باشد؟
به ۳ طریق می توان گزارش دریافت نمود.
۱٫ انتخاب سرویس گزارش دهی مستقیم که در این سرویس گزارش ها بصورت مستقیم توسط گوگل به ایمیل شما ارسال می شود و بصورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه می باشد.
۲٫ ارسال درخواست گزارش به ایمیل اصلی ما و دریافت گزارش از ما طی ۱ تا ۳ روز کاری
۳٫ انتخاب سرویس کنترل پنل که دارای سیستم گزارش دهی لحظه ای می باشد و کاربر در هر زمان می تواند گزارش دریافت نماید.

– آیا امکان تعیین سقف هزینه روزانه وجود دارد؟
بله، شما می توانید مبلغی را به عنوان سقف هزینه روزانه تعیین نمایید. این مقدار سقف هزینه می باشد و نه هزینه روزانه، به این صورت که مثلا اگر سقف هزینه روزانه شما ۱۰ دلار باشد هرگاه در روز هزینه شما به ۱۰ دلار رسید، تبلیغ شما تا روز بعد متوقف خواهد شد اما اگر روزی این هزینه کمتر باشد به همان میزان کمتر هزینه می شود این سرویس رایگان بوده.

 

– آیا امکان تنظیم منطقه پخش وجود دارد؟
بله شما می توانید کشور خاصی را به عنوان منطقه پخش معرفی نمایید.

 

– آیا امکان تعیین زمان پخش وجود دارد؟
بله شما می توانید ساعت و زمان پخش تبلیغ خود را تعیین نمایید مثلا ۱۲ تا ۴ و ۶ تا این سرویس رایگان بوده اما بطور کل توصیه نمی شود.

 

– آیا امکان تعیین هزینه کلیک برای هر کلید واژه وجود دارد؟

بله امکان تعیین هزینه کلیک برای هر کلید واژه وجود دارد در صورتی که کاربر هزینه کلیک تعیین ننماید حداقل هزینه که همان ۱ تا ۵ سنت می باشد برای کاربر تعیین می گردد.

 

– تبلیغ در کجا نمایش داده می شود؟
وب سایت گوگل شامل بخش جستجوی گوگل می باشد این همان صفحات نتیجه جستجوی گوگل می باشد، کنار یا بالای نتایج جستجو. محل قرار گیری تبلیغ در گوگل بصورت غیر اختیاری می باشد و یک سیستم خودکار محل قرار گیری تبلیغات را مشخص می نماید اما هرچه هزینه کلیک (CPC) شما بالاتر باشد شما در نتایج بالاتر قرار خواهید گرفت ممکن است بدلیل کثرت تعداد تبلیغات آگهی شما در صفحه دوم نمایش داده شود که درآن حالت در صورتی که بخواهید تبلیغ شما در صفحه اول نمایش داده شود شما باید هزینه کلیک را افزایش دهید دو محل تبلیغ در نتایج جستجو وجود دارد یکی بالای نتایج جستجو و دیگری کنار نتایج. بطور کل امکان تعیین دقیق این محل در گوگل وجود ندارد و تنها می توان با تغییر CPC بصورت حدودی محل آنرا تعیین نمود که با آن وجود هم محل تبلیغ ثابت نبوده و در طول صفحه جابجا می شود. در صورتی که هزینه کلیک شما پایین باشد(۱ تا ۲۰ سنت) در درصد بالایی از موارد (حدود ۹۰) تبلیغ شما در کنار نتایج نمایش داده می شود و در درصد کمی از موارد در بالای نتایج و در صورتی که هزینه کلیک شما بالا باشد (۲۵ سنت به بالا) در درصد بالایی(بالای ۸۰ درصد) از زمانها تبلیغ شما در بالای نتایج نمایش داده می شود و هرچه مقدار هزینه کلیک شما بالاتر باشد این درصد بالاتر خواهد رفت. دقت داشته باشید محل قرار گیری تبلیغ به پلن انتخابی شما ارتباطی ندارد و به هزینه کلیک شما بستگی دارد.

 

– چگونه متن تبلیغ خود را ارسال نمایم؟
پس از تکمیل سفارش سیستم بصورت خودکار یک ایمیل راهنما برای شما ارسال خواهد نمود.

 

– کدام شمارنده را توصیه می نمایید؟
سیستم شمارنده گوگل با نام گوگل آنالیتیک توصیه می شود http://www.google.com/analytics

 

– آیا شمارنده وب گذر دقیق می باشد؟
خیر این شمارنده دقیق نبوده و توسط ما تایید نمی گردد.

 

– آیا ابزاری برای انتخاب کلید واژه مناسب وجود دارد؟
بله یک ابزار انتخاب کلید واژه توسط گوگل ارائه شده است.
https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

 

– متن تبلیغ در گوگل دارای چه فرمتی می باشد؟
متن تبلیغ در گوگل دارای یک فرمت استاندارد بوده که برای تمامی تبلیغ ها موجود در گوگل یکسان بوده و قابل تغییر نمی باشد حداکثر ۲۵ حرف برای عنوان و دو خط حداکثر ۳۵ حرفی برای توضیح و یک آدرس سایت همچنین فاصله و تمامی علامتها حرف به حساب می آیند.

 

– آیا تغییر در متن و کلید واژه ها رایگان می باشد؟
بله در هر زمان می توان انجام داد.

 

– آیا می توانم تعداد کلید واژه کمتری نسبت به حداکثر تعداد کلید واژه ها معرفی کنم؟
بله تعداد مجاز سقف تعداد بوده و شما می توانید کمتر از آن تعریف نمایید.

 

– منظور از متوسط ورود کاربر چیست؟
هنگامی که هزینه کلیک شما در گوگل ۵ سنت تنظیم گردد متوسط تعداد ورود بدست می آید مثلا در پلن ۴ اعتبار شما ۱۰۰ دلار بوده و در صورتی که هزینه کلیک شما ۵ سنت باشد با تقسیم ۱۰۰ دلار بر ۵ سنت متوسط تعداد کلیک شما ۲۰۰۰ خواهد شد دقت داشته باشید هزینه کلیک بین ۱ تا ۵ سنت بصورت خودکار توسط گوگل تعیین می گردد ولی هزینه کلیک بالاتر از آن توسط کاربر تنظیم می گردد.

 

– منظور از حداکثر ورود کاربر چیست؟
هنگامی که هزینه کلیک شما در گوگل ۱ سنت تنظیم گردد متوسط تعداد ورود بدست می آید مثلا در پلن ۴ اعتبار شما ۱۰۰ دلار بوده و در صورتی که هزینه کلیک شما ۱ سنت باشد با تقسیم ۱۰۰ دلار بر ۵ سنت متوسط تعداد کلیک شما ۱۰۰۰۰ خواهد شد دقت داشته باشید هزینه کلیک بین ۱ تا ۵ سنت بصورت خودکار توسط گوگل تعیین می گردد ولی هزینه کلیک بالاتر از آن توسط کاربر تنظیم می گردد.

 

– آیا پلن های مختلف از لحاظ کیفیت متفاوت می باشند؟

خیر تمامی پلن ها از ۲۰ تا ۲۰۰۰ دلار دارای کیفیت یکسان بوده و تنها تفاوت آنها در میزان اعتبار و حداکثر تعداد کلیدواژه می باشد.

 

– آیا می توانم هر کلید واژه ای را انتخاب نمایم؟
بله اما دقت داشته باشید کلمات انتخابی شما حتما باید به وب سایت شما مرتبط باشد زیرا گوگل تمامی کلیدواژه های تبلیغ را بررسی نموده و در صورت عدم ارتباط بین کلیدواژه و سایت آنرا تایید نمی نماید این تایید بصورت خودکار توسط الگوریتم های محرمانه گوگل انجام می پذیرد اما بصورت حدودی کلمه مورد نظر حتما باید در صفحه سایت شما قید شده باشد اما پارامترهای دیگری نیز دخیل می باشد حداقل ارتباط به این شکل است که کلمه کاربر حداقل یکبار در متن صفحه آمده باشد و حتما یکبار هم در بخش meta keyword قید شده باشد در غیر این صورت گوگل آن کلمه را غیر مرتبط تشخیص داده و رد می نماید همچنین گوگل تعداد زیادی از کلمات کاربران را تایید نمی نماید جهت آگاهی بیشتر راهنمای گوگل را مطالعه نمایید.

 

– Quality Score چیست؟
در سیستم ادوردز برای اینکه آگهی شما بتواند برای یک کلمه کلیدی نمایش داده شود، باید از Quality Score کافی برخوردار باشد. QS مقیاسی برای سنجش کیفیت کلمه کلیدی و آگهی تبلیغاتی بوده و در تعیین کمترین هزینه – Minimum Firstpage Bid ای که برای نمایش آگهی باید پرداخت شود نقش اصلی را ایفا می کند. هرچه قدر میزان QS بیشتر باشد، حداقل هزینه برای هر کلمه کلیدی کاهش پیدا می کند و درنتیجه شما هزینه کمتری را برای تبلیغات پرداخت می کنید. از عواملی که در تعیین Quality Score نقش دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
درصد نسبت تعداد کلیک به دفعات نمایش آگهی – Click Through Rate یا همان CTR
میزان تناسب و ارتباط متن آگهی با کلمه کلیدی اختصاص داده شده به آن.
اطلاعات مربوط به عملکرد کلمات کلیدی در گذشته
میزان تناسب صفحه مقصد با کلمات کلیدی انتخاب شده در اکانت ادوردز
بسیاری از عوامل دیگر

Quality-Score

– Click through Rate : CTR چیست؟
درصد نسبت تعداد دفعات کلیک بر روی آگهی به تعداد دفعات نمایش آن را CTR گویند و معیاری برای تعیین عملکرد آگهی های تبلیغاتی در ادوردز به حساب می آید. هر چقدر متن آگهی شما با کلمات کلیدی تعریف شده برای آن، تناسب و ارتباط بیشتری داشته باشد به همان میزان CTR آگهی شما بالا می رود و این نشان دهنده عملکرد خوب آگهی شماست. هر چقدر CTR بالا برود، میزان Quality Score نیز افزاریش یافته و با افزایش QSحداقل هزینه ای که برای نمایش آگهی باید پرداخت شود کاهش می یابد و در کل شما هزینه تبلیغاتی کمتری پرداخت می کنید! پس افزایش CTRبسیار مهم است. همچنین گوگل در بسیاری مواقع هنگامی که درصد نمایش به کلیک شما کمتر از ۲ درصد باشد آن کلمه را با این فرض که نامرتبط می باشد غیر فعال می نماید.

 

– آیا ممکن است گوگل یک سایت را تایید نکند؟
بله.
یکی از مراحل تایید گوگل تایید وب سایت می باشد در این مرحله چندین بخش یک سایت بررسی می شوند.
نام دامنه: نباید ای ار باشد و همچنین نباید بصورت redirect یا همان forward باشد – نباید در لیست سیاه گوگل باشد.
محتوای سایت: نباید دارای اشکال در ساختار طراحی باشد – باید دارای متن قابل خواندن توسط گوگل باشد – نباید دارای محتوای غیر مجاز باشد.
هاست: نباید کند باشد – نباید ای پی آن در لیست سیاه گوگل باشد – هاست نباید دارای اشکال باشد – هاست باید توسط گوگل قابل مشاهده باشد.

 

– آیا ممکن است گوگل یک متن را رد نماید؟
بله استفاده از بسیاری کلمات در متن تبلیغ غیر مجاز است.

 

– آیا ممکن است گوگل تعدادی از کلمات را رد نماید؟

بله، در صورتی که کلمه کلیدی دارای موارد زیر باشد تایید نمی شود.
۱٫ در فهرست کلمات غیر مجاز گوگل باشد.
۲٫ توسط گوگل به سایت نامرتبط تشخیص داده شود.
۳٫ نسبت نمایش به کلیک آن کمتر از ۲ درصد باشد.

 

– زمان فعال سازی تبلیغ چقدر می باشد؟

فعال سازی تبلیغ از طریق ما طی همان روز سفارش انجام می پذیرد اما گوگل دارای یک سیستم بررسی می باشد که پس از بررسی سایت و متن تبلیغ کاربر آن را فعال می نماید. این زمان ممکن است از ۱۵ دقیقه تا چند روز بطول بیانجامد. اما بطور معمول طی ۲ ساعت پس از فعال سازی از طرف ما به نمایش درخواهد آمد. علت دیر تایید شدن بعضی سایت ها معمولا به دلیل اشکال در ساختار محتوایی سایت مربوطه و یا هاستینگ آن می باشد.

 

– علل رایج عدم نمایش تبلیغ در گوگل چیست؟

در کل ۱۳ علت رایج برای عدم نمایش تبلیغ در گوگل وجود دارد.
۱٫ Keyword Relevancy
هنگامی که گوگل عبارت کلیدی مورد نظر کاربر را نامرتبط تشخیص دهید. در این حال کاربر باید کلمات ارائه شده را مرتبط با متن صفحه خود انتخاب نماید.
( کلمه حتما در صفحه و meta keyword صفحه قید شده باشد.)
۲٫ Landing Page Quality
هنگامی که مقدار زیادی خطا در متن و کد صفحه وجود داشته باشد. (برای تست این موضوع می توانید از سایت های html checker استفاده نمایید)
۳٫ Landing Page Load time
هنگامی که گوگل به کندی صفحه شما را مشاهده نماید. (سرعت لود صفحه شما بیش از ۱۰ ثانیه باشد) سه دلیل اصلی برای این حالت وجود دارد. سرعت هاست شما پایین است. کدهای سایت شما ضعیف است و کند اجرا می شود. در لحظه سرکشی گوگل به سایت شما میزان بار بروی سایت شما بالا بوده در نتیجه گوگل به کندی سایت شما را ملاحظه کرده است.
۴٫ Low CTR
هنگامی که نسبت تعداد نمایش به کلیک شما از ۲ درصد کمتر شود در بسیاری از مواقع تبلیغ شما متوقف می شود. یعنی اینکه حتی دو درصد افرادی که تبلیغ شما را مشاهده نمودند بر روی آن کلیک ننمایند.
۵٫ Disapproved Keyword
عدم تایید کلید واژه در صورتی که سیستم تایید کلید واژه گوگل به هر دلیل کلید واژه شما را رد نماید.
۶٫ Disapproved Ad
عدم تایید متن تبلیغ در صورتی که سیستم تایید خودکار گوگل به هر دلیل متن تبلیغ شما را تایید ننماید.
۷٫ Below First page Bid CPC
هنگامی که هزینه کلیک شما از حداقل تعیین شده توسط گوگل کمتر باشد. (حداقل تعیین شده توسط گوگل به پارامترهای زیادی بستگی دارد که در بخش های دیگر این راهنما توضیح داده شده است)
۸٫ Budget Exhausted
هنگامی که کل بودجه تبلیغ شما پایان یافته باشد.
۹٫ Disapproved URL
عدم تایید آدرس سایت هنگامی که گوگل به هر طریقی نتواند به آدرس سایت دسترسی پیدا نماید. (مثلا در هنگام دسترسی به سایت هاست، یا سایت کاربر قطع شده باشد و یا آدرس سایت کاربر ir باشد.)
۱۰٫ Daily Budget Exceeded
پایان یافت بودجه روزانه. در صورتی که بودجه روزانه شما پایان یافته باشد، در این حالت تبلیغ تا ابتدای روز بعد به ساعت گوگل متوقف خواهد شد.
۱۱٫ عدم انتخاب زبان مورد نظر هنگامی که کاربر زبان مورد نظر خود را قبلا انتخاب ننموده باشد.
۱۲٫ عدم انتخاب زمان خاص هنگامی که کاربر برای تبلیغ خود زمان پخش خاصی را در نظر گرفته باشد. در این حالت در زمان های دیگر نمایش داده نخواهد شد.
۱۳٫ عدم انتخاب مکان خاص هنگامی که کاربر مکان مورد نظر خود را انتخاب نکرده باشد.

 

– آیا می توان به جای صفحه اصلی سایت آدرس یک صفحه داخلی را معرفی نمود؟

بله شما می توانید هر صفحه از سایت خود را به عنوان آدرس معرفی نمایید.

 

– قیمت هر کلیک چقدر است؟
حداقل هزینه کلیک در سرویس ها ۱ تا ۵ سنت می باشد اما بعضی کلمات به دلیل رقابلت زیاد دارای حداقل هزینه کلیک بالاتری می باشند که حداقل پس از فعال سازی تبلیغ مشخص خواهد شد همچنین در صورتی که گوگل کلمه ای را کم ارتباط به سایت تشخیص دهد حداقل هزینه کلیک آن کلمه افزایش می یابد.

 

– آیا امکان توقف موقتی تبلیغ وجود دارد؟
بله در هر زمان با اطلاع به بخش پشتیبانی می توانید این کار را انجام دهید.

 

– آیا امکان دارد کسی به تعداد زیاد بر روی تبلیغ ما کلیک کند؟
خیر.
گوگل دارای الگوریتم های بسیار پیچیده ای برای جلوگیری از کلیک های تقلبی می باشد و این مورد عملا اتفاق نمی افتد.
همچنین این سرویس منبع در آمد گوگل بوده پس با تمام وجود از آن محافظت می نماید.

 

– تفاوت جستجوی رایگان و تبلیغ در گوگل چیست؟
۱٫ در جستجوی رایگان شما به ازای یک یا حداکثر چند عبارت جستجو در میان نتایج قرار می گیرید که معمولا این کلمات کلمات مورد تمایل شما نمی باشند ولی در تبلیغ در گوگل شما می توانید به ازای هر عبارتی که تمایل دارید در جستجو قرار بگیرید.
۲٫ در جستجوی رایگان ممکن است سایت شما در نتایج پایین مثلا در صفحات دوم به بعد قرار بگیرد و چون کاربر در همان صفحه اول به احتمال زیاد به نتیجه خواهد رسید در نتیجه وب سایت شما دیده نخواهد شد اما در تبلیغ در گوگل سایت شما می تواند در اولین نتیجه قرار بگیرد.
۳٫ در جستجوی رایگان برای قرار گرفتن سایت شما در نتایج ماه ها زمان لازم است و کوچکترین تغییر در آن نیز مجددا به ماه ها زمان نیاز خواهد داشت اما در تبلیغ در گوگل وب سایت شما طی چند ساعت در محل مورد نظر شما قرار خواهد گرفت و هر تغییر طی چند دقیقه اعمال خواهد شد.
۴٫ در جستجوی رایگان شما هیچ ابزار مدیریتی بر روی نتایج یک جستجو ندارید اما در تبلیغ در گوگل شما بطور کامل می توانید نتایج جستجوی خود را مدیریت نمایید.
۵٫ در تبلیغ در گوگل شما می توانید وب سایت خود را در کشور خاص و یا زبان خاص به نمایش در آورید ولی در جستجوی رایگان اینگونه نمی باشد.
۶٫ در جستجوی رایگان هیچ گزارشی از طرف گوگل در اختیار شما قرار نمی گیرد ولی در تبلیغ در گوگل گزارشات مفصلی از طرف گوگل در اختیار شما قرار می گیرد.

 

– مزایای تبلیغ در گوگل در مقایسه با انواع روش های تبلیغاتی دیگر چیست؟
ادوردز “Adwords” سیستم تبلیغاتی گوگل است. با ادوردز می توانید براحتی و به سرعت تبلیغات کالا، خدمات و یا اطلاعات خود را ایجاد کرده و آنرا به تمامی افرادی که به دنبال محصول و یا خدمات شما می گردند، نمایش دهید. تبلیغات ساخته شده توسط خودتان را می توانید در صفحات نمایش جستجوی گوگل و یا شبکه بزرگ تبلیغاتی گوگل نمایش دهید. به عبارت دیگر، گوگل ادوردز ابزاری است برای نمایش تبلیغات شما فقط برای افرادی که در جستجوی آن هستند زمانی که جستجو کننده یکی از کلمات کلیدی شما را جستجو می کند در صفحات نمایش جستجوی گوگل، تبلیغات گوگلی(Google Adwords) شما متمایز از رقبا نمایش داده می شود. با این روش تبلیغات شما فقط برای کسانی نشان داده می شود که بدنبال محصولات و یا خدمات شما می باشند. مثلا اگر کاربری عبارت “نرم افزار حسابداری” را در قسمت جستجوی گوگل وارد کند گوگل نتایج متعددی که مرتبط با نرم افزار حسابداری است را در صفحه نتایج جستجو به کاربر نمایش می دهد. گوگل علاوه بر این نتایج در قسمت بالای صفحه (بالاتر از نتایج جستجوی معمولی در نوار زردرنگ و متمایز) تبلیغات ادوردز را نمایش می دهد. می توانید برای هر گروه از محصولات خود، متن های تبلیغاتی متنوع و گروهای مختلفی از واژه های کلیدی مرتبط را انتخاب کنید. زمان نمایش، منطقه جغرافیایی نمایش و بودجه روزانه، پرداخت برای هر کلیکی که بر روی آگهی شما می شود و تمامی این فاکتورها قابل تعیین و ویرایش هستند.
۱٫ در روش های معمول تبلیغ مثلا بیلبورد، روزنامه، تلوزیون و تمام روش های مشابه دیگر، شما یکجا و بدون در نظر داشتن میزان سود مجبور به پرداخت هزینه می باشد اما در Google Adwords شما فقط به ازای کاربرانی که به دنبال محصول و یا خدمات شما می گردند هزینه پرداخت می نمایید.
۲٫ هزینه تبلیغ در گوگل بسیار جزئی و در حد ۱ سنت به ازای هر کاربر مرتبط می باشد در صورتی که در روش های معمول شما باید میلیون ها تومان هزینه نمایید تا بتوانید تعدادی مشتری جذب نمایید.
۳٫ در تبلیغ در گوگل مدت نمایش تبلیغ و تعداد نمایش آن کاملا رایگان بوده و تنها به ازای کلیک و ورود کاربر شما پرداخت خواهید نمود.
۴٫ در سیستم گوگل عملا امکان تقلب و انجام تعداد زیادی کلیک بر روی تبلیغ وجود ندارد و شما تنها به ازای کاربر مرتبط و مناسب هزینه پرداخت می نمایید به عبارتی: مهمترین امتیاز این نوع تبلیغ این است که شما مستقیما با کسانی مخاطب خواهید بود که واقعا میتوانند مشتری و یا کاربر شما باشند.
۵٫ امکان تعیین کشور محل نمایش تبلیغ و یا زبان کاربر در این روش تبلیغاتی وجود دارد.
۶٫ سیلست بازگشت سرمایه، در تبلیغ در گوگل سیاست اصلی بازگشت سرمایه و سود می باشد به این منوال که هنگامی که شما مثلا مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه نمودید حتما باید بیش از این مقداری سود داشته باشید.
۷٫ سیستم تبلیغ در گوگل در حال حاضر بزرگترین سیستم تبلیغاتی جهان می باشد و در ایران نیز طی یک سال گذشته بسیار گسترش یافته است.
۸٫ بیش از ۸۰ درصد کاربران اینترنت در ایران و جهان از موتور جستجوی گوگل استفاده می نمایند.

2 دیدگاه
 1. سلام
  من هم تو زمینه کسب و کار اینترنتی کار کارم و هم برنامه ساختم ( طراحی سایت ، اپلیکیشن و … )
  سایت شما رو اتقاقی آشنا شدم دوس دارم ببینم وضعیت آموزش ما در زمینه اینترنت کجاست . سایت شما رو دیدم در نگاه اول گفتم یک سایت معمولیه
  اما
  سرفصل های آموزش رو دیدم ، فهمیدم برعکس بقیه که دوست دارن با کلمات بازی کن جای یک آموزش کلی آموزش درست کنن مثلا بازاریابی شبکه های اجتماعی ۱۰۰۰۰۰ ایمیل مارکتینگ که معمولا بین ۱۵۰۰۰۰ و …..
  اما شما یک آموزش جامع رو دادید یا یک نفر طراح سایت افتادم که فقط و فقط یک قالب سایت وردپرس طراحی کرده بود و فقط اون رو تبلیغ و گسترشش میداد بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ میلیون دلار این رو فروخت و هنوز هم داره میفروشه …..
  شرمنده پرحرفی کردم فقط دیدم اگ کسی دنبال این آموزشه من با توجه به چیزی که دیدم میگم آموزش ها کامل و کامل هست و دیگر نیاز به آموزش اضافه و جانبی نیست
  دست شما هم درد نکنه آقای کشاورز که برعکس بقیه دنبال کمک کردند هستید برای شما آرزوی موفقیت بیشتری دارم
  موفق باشید .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *