منو
  • 340 70 440 021
منو
منو
منو

۷ دلیل برای حضور شما در تبلیغات گوگل

7 دلیل برای حضور شما در تبلیغات گوگل
شاید برای خیلی از شما سوالی پیش بیاید چرا باید در گوگل تبیلغ کنیم؟ من سوال شما را با 7 دلیل برای حضور شما در تبلیغات گوگل پاسخ خواهم داد. در این که یکی از ابزارهای بسیار موثر در دیجیتال مارکتینگ تبلیغات گوگل ادوردز می باشد

لطفا اگر این پست برای شما جالب بود این پست را انتشار بدهید.

اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در twitter
اشتراگ گذاری در email

هیچ شکی نیست به دلیل اینکه خیلی از دوستانی که وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ می شوند ارزش جستجوهای گوگل را درک کرده اند، عبارت سئو به یکی از پرکاربردترین عبارت ها در دنیای کسب و کار بدل شده است. در اینکه ما بتوانیم عبارات کلیدی خود را به صورت طبیعی در رتبه اول گوگل نمایش دهیم بزرگترین مزیت کسب و کار ما می باشد، ولی به دلایل مختلف (تازگی شروع کسب و کار، رقابت بالا در کلمات کلیدی و …) من به شما پیشنهاد می کنم که از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنید. با من همراه باشید تا به شما در مورد اینکه چرا باید در گوگل تبلیغ کنید بیشتر توضیح بدم

 

1-تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز قابل اندازه گیری می باشد.
یکی از اصلی‌ترین مزایایی که بازاریابی دیجیتال نسبت به کانال‌های بازاریابی سنتی، مانند تلویزیون یا بازاریابی کاغذی، دارد این است که به راحتی قابل اندازه‌گیری است. به هرحال تا زمانی که نتوانید بفهمید تا چه حدی رتبه‌ی شما در جستجوی گوگل بالا یا پایین رفته است، کمپین‌های سئو برای شما چالشی بزرگ به شمار می‌روند.

تبلیغات PPC گوگل ادوردز (مخفف Pay Per Click) یکی از ابزارهایی‌ست که وظیفه‌ی اندازه‌گیری نتایج کمپین‌هایتان را نیز برعهده می‌گیرد. انعطاف این سیستم تبلیغاتی بدین صورت است که می‌توانید مخاطبانتان را به یک موقعیت مکانی یا زمانی مشخص، زبان خاص و یا حتی مرورگر و دستگاهی که برای جستجو استفاه می‌کنند محدود کنید. برای مثال مشخص کنید فقط کاربرانی که از طریق موبایل در حال جستجو هستند و از موتور جستجوگر کروم (Chrome) استفاده می‌کنند، تبلیغ شما را مشاهده کنند یا تبلیغ‌تان برای افرادی که با استفاده از کامپیوتر در گوگل جستجو می‌کنند، نمایش داده نشود و در نتیجه هزینه‌ای پرداخت نشود.

به یاد داشته باشید هرچقدر کاربرانتان راحت‌تر شما را پیدا کنند، بهتر با شما ارتباط برقرار می‌کنند.

۲-تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز انعطاف پذیری بالایی دارد.
یکی از دلایل استفاده از گوگل ادوردز امکانات متنوعی است که جهت سفارشی‌سازی و تنظیمات کمیپن تبلیغاتی در اختیار شما قرار می‌دهد. به این ترتیب قادر خواهید بود تا مشتریان واقعی خود را به شکلی دقیق هدف بگیرید. برای مثال، گوگل ادودرز به شما امکان می‌دهد:

انواع کلمات کلیدی گوگل ادوردز را مشخص کنید
برای مثال در گوگل ادوردز می‌توانید تبلیغ‌تان را تنها به افرادی نمایش دهید که کلمه کلمه کلیدی مورد نظرتان (مثلاً طراحی سایت) را جستجو کرده‌اند. به این ترتیب، تبلیغ شما تنها برای کاربرانی نمایش داده می‌شود که عیناً عبارت طراحی سایت را گوگل جستجو کرده‌اند.

انتخاب نوع کلمات کلیدی از دلایل استفاده از گوگل ادوردز

این امکان، در مقابل سئو و بهینه‌سازی سایت قرار دارد چرا که در سئو هدف‌گیری برای رتبه گرفتن در یک کلمه کلیدی خاص بسیار دشوار است.

در تبلیغات گوگل از Extensionها استفاده کنید
با استفاده از امکان افزونه‌های گوگل ادوردز می‌توانید چند لینک از وب‌سایت، شماره تماس، آدرس محل کار یا حتی تصویر محصول‌تان را در نتایج جستجو به نمایش درآورید.

۳-گوگل ادوردز نصبت به سئو سریع تر و پربازده تر می باشد.
یکی از ضعف‌هایی که سئو و بهینه‌سازی سایت دارد این است که تا بخواهد به نتیجه برسد، ممکن است ماه‌ها به طول انجامد. اما در گوگل ادوردز چنین نیست. به محض اینکه کمپین تبلیغاتی‌تان شروع شود، تبلیغات شما نمایش داده می‌شوند و می‌توانید نتایج را در لحظه‌ پیگیری کنید. در حقیقت، سئو در بلندمدت بازده خواهد داشت ولی گوگل ادوردز روشی سریع، آسان و پربازده برای جذب مخاطب محسوب می‌شود.

بنابراین نه تنها در لحظه برایتان سود مالی خواهد داشت، بلکه به لطف سرعتی که دارد می‌توانید خیلی سریع پی ببرید کلمات کلیدی انتخابی‌تان چقدر موثر بوده‌اند و کدامیک را می‌توانید برای کمپین‌های سئوی موثر براساس گوگل ادوردز انتخاب کنید. یکی دیگر از مزایای ادوردز نسبت به سئو این است که شما توانایی تمرکز به روی چندین کلمه‌ی کلیدی را دارید ولی در سئو برای کسب بازدید بیشتر ناچارید تعداد کلمات کلیدی خود را محدود کنید.

چگونه به تبلیغ گوگل خود شماره تماس ایران اضافه کنیم؟حتما بخوانید: چگونه به تبلیغ گوگل خود شماره تماس ایران اضافه کنیم؟
تبلیغات گوگل ادوردز برخلاف سئو، رتبه کنونی وب‌سایت‌تان را درنظر نمی‌گیرد و در هر رتبه‌ای که باشید، شما را در صفحه‌ی نخست نمایش می‌دهد. بنابراین، حتی اگر در صفحه‌ی دهم نتایج جستجو هستید و احتمال دیده شدنتان توسط کاربر خیلی کم است، می‌توانید با استفاده از گوگل ادوردز این ضعف را جبران کنید.

اما فراموش نکنید گوگل ادوردز و سئو، مکمل همدیگر هستند. در صورتی که از طریق سئو جایگاه خوبی در لیست نتایج گوگل به دست آورده باشید، به کمک ادوردز می‌توانید کاربران و ترافیک سایت خود را افزایش دهید. اگر بین استفاده از سئو و تبلیغات در گوگل شک دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقایسه‌ی سئو با تبلیغات گوگل را مطالعه کنید.

۴-کاربران زیادی در  تبلیغات گوگل مشارکت می کنند.
گوگل سیستم ادوردز را روزبه‌روز توسعه می‌بخشد، به این دلیل که یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدش محسوب می‌شود. در کمال تعجب باید گفت بیش از ۹۵% از درآمد سالیانه‌ی گوگل که در حدود ۶۰ میلیارد دلار است، از طریق گوگل ادوردز به‌دست می‌آید.

در کنار این موضوع، گوگل اعلام کرده است که تبلیغاتی که در ابتدای ویدیوها در یوتیوب نمایش داده می‌شوند، کلیک‌های بیشتری می‌خورند. این میزان مشارکت بیشتر کاربران به این معناست که با استفاده از سیستم تبلیغات گوگل، حجم عظیمی از کاربران شما را می‌بینند.

همچنین می‌توانید تبلیغات‌تان را روی سرویس جیمیل (Gmail) و یا یوتیوب (YouTube) به نمایش درآورید. طبق اعلام یوتیوب، از ویدیوهای این وب‌سایت در طول روز میلیاردها بازدید صورت می‌گیرد. حال چه کسی‌ست که نخواهد تبلیغش توسط میلیاردها بازدیدکننده دیده شود؟!

۵-هزینه تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز در کنترل شما می باشد.
نکته‌ی جالبی که درباره‌ی ادوردز وجود دارد این است که می‌توانید سقف هزینه‌ی تبلیغات در گوگل در روز را برای کمپین‌های خود مشخص کنید. برای مثال تعیین می‌کنید که بیش از ۲۵ دلار در روز هزینه نشود. این ویژگی به شما کمک می‌کند که بدانید برای تبلیغات‌تان چه مقدار هزینه می‌کنید بدون اینکه نگران باشید بودجه‌تان تمام شود. با هر بودجه‌ای که داشته باشید، چه ۱۵ دلار و چه ۲۵۰ دلار، می‌توانید به تناسب همان میزان، تبلیغ کنید.

در واقع گوگل در ازای نمایش تبلیغ شما هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد. اینکه بتوانید در مدت زمان کوتاهی متناسب با بودجه‌تان کاربران را جذب کنید، ویژگی برتری است که گوگل ادوردز در اختیار کاربران می‌گذارد. در ضمن شما فقط برای کاربرانی که روی تبلیغات‌تان کلیک می‌کنند هزینه پرداخت می‌کنید (پرداخت به ازای هر کلیک).

به هرحال تبلیغ شما در صورتی که کلیک هم نشود، دیده خواهد شد، در حالی که هزینه‌ای برایتان نداشته است. شما قادرید گزینه‌ی اتوماتیک را انتخاب کنید تا گوگل طبق بودجه موردنظرتان بیشترین میزان کلیک را برایتان انتخاب کند.

۶-رقبای شما در تبلیغات کلیکی گوگل حضور دارند.
به لطف سرعت زیاد بازدهی گوگل ادوردز نسبت به سئو، در قیاس با رقبایتان یک قدم پیش هستید. با حضور در نتیجه‌ی جستجوهای ظاهر شده در موتورهای جستجو، سایت شما نسبت به بقیه‌ی کمپین‌های حاضر در صنعت شما کلیک‌های بیشتری در نتایج دریافت خواهد کرد.
شاید با خودتان بگویید در صورتی که رقبایتان هم از ادوردز استفاده کنند آنگاه شما چه شانسی خواهید داشت؟ باید بگوییم بهانه‌ها را کنار بگذارید. طبق بررسی‌های Wordstream نزدیک به ۸۰ درصد از نتایج نمایش داده شده شامل سرمایه‌گذاری کسب‌وکارها بر تبلیغات گوگل است. این بدین معنی‌ست اگر بخواهید با کسب‌وکارهای مشابه‌تان رقابت کنید، شما هم می‌بایست وارد میدان رزم تبلیغات گوگل شوید.

۷-گوگل ادوردز بهترین گزارشات را به شما ارائه می دهد.
درگوگل ادوردز این امکان را دارید که ببینید در لحظه چند نفر روی تبلیغات شما کلیک می‌کنند. گزارش‌های روزانه و ماهانه‌ای که در اختیارتان قرار می‌گیرد به شما نشان می‌دهد در چه تاریخ و ساعاتی بیشترین بازدید را داشته‌اید. مدت زمانی که کاربران در سایت شما توقف می‌کنند و تعداد افرادی که سایتتان را ترک می‌کنند از جمله نتایجی است که ادوردز برایتان دارد. در نهایت اینکه قادر هستید کلیک‌های روی تبلیغتان را دنبال کنید و رفتار کاربران را مشاهده کنید، امتیاز بزرگی در جهت افزایش ترافیک وب‌سایت محسوب می‌شود.

از جدیدترین مقالات ما با خبر شوید.

من هم مثل شما از ایمیل های هرزنامه خوشم نمیاد، خیالتون راحت فقط ایمیل های مرتبط برای شما ارسال خواهد شد

مطالب مرتبط

منتظر دیدگاه های مثبتتون هستم :-)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حذف فالوور های فیک و غیرفعال
وبلاگ
کیمیا رسولی

حذف فالوور های فیک و غیرفعال

حذف فالوور های فیک و غیرفعال : این روزها استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای رشد کسب‌وکار های تازه و شناساندن

چگونه یک حساب اینستاگرام بسازیم؟
وبلاگ
کیمیا رسولی

چگونه یک حساب اینستاگرام بسازیم؟

چگونه یک حساب اینستاگرام بسازیم؟ برای ساخت اکانت اینستاگرام شما می‌توانید از طریق وبسایت و یا اپلیکیشن این شبکه اجتماعی

اینستاگرام چیست؟
وبلاگ
کیمیا رسولی

اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام چیست؟ اینستاگرام (Instagram) شبکه‌ای اجتماعی بر پایۀ ارسال عکس و ویدئوست؛ یعنی برای پست‌کردن مطلب در اینستاگرام، حتماً باید

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟
وبلاگ
کیمیا رسولی

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟ تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادز یک سیستم تبلیغاتی موفق برای افزایش بازدید وب سایت و