۱۹ روشی که شما می توانید از سئو کلاه خاکستری استفاده کنید

۱۹ روشی که شما می توانید از سئو کلاه خاکستری استفاده کنید
در این مقاله به شما ۱۹ روشی که شما می توانید از سئو کلاه خاکستری استفاده کنید را به شما خواهم گفت. ولی از ابتدا بگویم که این روش ها را اگر به درستی استفاده نکنید جریمه خواهید شد. این روش ها را باید با حساسیت خاصی

لطفا اگر این پست برای شما جالب بود این پست را انتشار بدهید.

اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در twitter
اشتراگ گذاری در email

.

در این مقاله به شما ۱۹ روشی که شما می توانید از سئو کلاه خاکستری استفاده کنید را به شما خواهم گفت. ولی از ابتدا بگویم که در دیجیتال مارکتینگ این روش ها را اگر به درستی استفاده نکنید جریمه خواهید شد. این روش ها را باید با حساسیت خاصی در بهینه سازی سایت یا سئو خود استفاده کنید، نکته جالبتر هم اینجاست که گوگل برخی از این روش ها را به عنوان کلاه سیاه شناسایی کرده است ولی حدود یک سال زمان می برد که این روش ها را در ایران به عنوان کلاه سیاه اجرا کند. من به شما پیشنهاد نمی کنم که از این روش ها استفاده کنید ولی خب گزینه هایی هستند که در بالا آمدن رتبه شما تاثیر گذار هستند و اگر شما روش های کلاه سفید خود را به درستی انجام دهید این روش ها زیاد به چشم گوگل نخواهند آمد.

۱- خرید دامین های منقضی شده
دامین های زیادی وجود دارند که یا منقضی شده اند یا قیمت آن ها خیلی کم می باشند و دارای مطالب مرتبط با سایت شما می باشند، در واقع خط مشی آن ها با سایت شما در یک جهت می باشد. این دامین ها را می توانید بخرید و از مطالب آن ها استفاده کنید و کلمات کلیدی سایت خود را در مطالب آن ها پیدا کرده و به سایت خود لینک دهید. فقط مراقب باشید که این دامین ها قبلا توسط گوگل مورد جریمه قرار نگرفته باشند. حتی می توانید مطالب کوتاهی برای این سایت های جدید بنویسید و بعد به سایت خود با کلمات کلیدی مرتبط لینک دهید.

 

۲- اکانت شبکه های اجتماعی فیک درست کنید

البته این کار غیر اخلاقی است. شما چند حساب جعلی در شبکه های اجتماعی ایجاد می کنید و سپس تحت این عنوان و فعالیت در آن ها، اقدام به گرفتن بک لینک از طریق شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین و غیره می کنید. البته این کار را هم می توانید از طریق شبکه های خود نیز انجام دهید.

 

۳- تغییرات چیدمان سایت در فواصل منظم.
حتی اگر محتوای شما کم باشد، زمانی که مرتبا چیدمان سایت‌تان را بروزرسانی کنید و تغییر دهید، گوگل فکر می‌کند که شما کاملا فعال هستید و هربار محتوایی جدید دارید.

 

[irp posts=”76257″ name=”گوگل به چه صورت کار می کند!”]

 

۴- جعبه مخصوص کامنت گذاری را برای پست ها و برگه ها فعال کنید و کاربران را به گذاشتن کامنت دعوت کنید. 
قطعا شما در بحث لینک بیلدینگ میلیون ها کامنت اسپم دریافت می کنید. اگر شما برخی از آن‌ها را صرفا به صورت نوفالو تایید کنید، نه تنها رتبه ای از سایت شما کم نمی‌شود بلکه تعامل سایت تان افزایش میابد و همینطور ممکن است گاهی ترافیکی نیز دریافت کنید.

 

۵- بیشتر به خودتان بک لینک بدهید.
هر وقت در وب سایت و یا وبلاگی نظر می‌دهید، همیشه در آن متن بهانه‌ای پیدا کنید تا به خودتان لینک بدهید. زمانی که مرتبا این فرایند را تکرار کنید، متوجه خواهید شد که چقدر می‌تواند مفید باشد. سعی کنید در انجمن هایی که در آن‌ها می‌توانید راه حل هایی برای مشکلات دیگران ارائه کنید، عضو شوید و با استفاده از آن رتبه سایت خود را تقویت کنید.

 

۶- از دکمه های به اشتراک گذاری استفاده کنید
استفاده کردن از دکمه های به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی بسیار کارآمد است (تلگرام را فراموش نکنید). همیشه آن‌ها را زیر پست هایتان داشته باشید و اولین نفر خودتان از آن‌ها برای اشتراک گذاری در صفحات‌تان استفاده نمایید. شما حتی در صفحه حیوان خانگی تان (مراجعه به روش دوم همین مقاله) هم می‌توانید آن‌ها را منتشر کنید.

 

۷- یک دایرکتوری هدفمند در موضوعی خاص ایجاد کنید 
این مورد یک گزینه موذیانه است. سعی کنید یک دایرکتوری هدفمند در موضوعی خاص ایجاد کنید (دامنه این دایرکتوری از روش اول همین مقاله تهیه شود.) . سپس تمام رقبای خود را به دایرکتوری اضافه نمایید و برخی محتویات را طی چند هفته آتی به آن اضافه کنید. پس از چند هفته وب سایت را اشتراکی کنید و بگویید که به ازای هر لینک ۱۰۰ هزار تومان باید پرداخت شود. سپس همه سایت های رقیب موجود در دایرکتوری را به علت خرید لینک از دایرکتوری گزارش کنید. (توجه کنید این مورد به نوعی می‌تواند سئو کلاه سیاه باشد! پس باید در استفاده از آن بسیار هوشمند باشید.)

 

۸- اخبار تولید کنید
وب سایت های خبری اغلب محتوایی ناخوشایند با ساختاری ضعیف دارند. اگر شما به آن‌ها کمک کنید (نویسنده افتخاری) می‌توانید از طریق مقالات منتشر شده تان و همینطور اشتراک آن در شبکه های اجتماعی سایت مورد نظر، ترافیک قابل توجهی دریافت کنید.

 

۹- لینک های خیریه 
تعدادی از موسسات کوچک خیریه را پیدا کنید و با یک کمک مالی کوچک همراه با یک مقاله مناسب در مورد کار خوب تان به آن‌ها لینک بدهید. صد در صد آن‌ها نیز در مقابل برای تشکر به شما لینک خواهند داد و این یکی از صحیح ترین روش های دریافت لینک خواهد بود.

 

۱۰- از سئوی منفی استفاده کنید 
استفاده از سئو منفی اساسا کمک می‌کند تا وب سایت هایی را که در رتبه های بالاتر از شما قرار دارند، به رتبه های پایین تر بکشانید تا جایگاه‌‌تان در نتایج جستجو بهتر شود.

 

[irp posts=”76258″ name=”جی تی متریکس چیست؟”]

 

۱۱- از دستگاری کلید واژه ها استفاده کنید 
این مورد زمانی رخ می‌دهد که شما دو کلمه کلیدی نامربوط را بهم متصل می‌کنید تا ربات‌ها را گول بزنید. این مسئله یک تکنیک بسیار پیشرفته است که معمولا در رقابت های سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

۱۲- سایت کوچکی را که مرتبط با کسب و کار شماست بخرید !
سپس آن سایت را به گوگل وبمستر تولز متصل کنید و از ابزار “Change Of Address” برای تغییر آدرس صفحات سایتی که خریده اید به سایت تان استفاده کنید. (قبلا کپی مقالات آن سایت که رتبه دارد را با URL مشابه در سایت خودتان ایجاد کنید. همچنین از افزونه ریدایرکت ۳۰۱ برای صفحات ۴۰۴ خود به صفحه اصلی استفاده کنید.) در این روش شما بک لینکی نخریده اید ! اما کلیه بک لینک های سایت قبلی به همراه ترافیک آن به سایت شما منتقل خواهد شد .

 

۱۳- Spun Content
این مسئله به کپی کردن محتوا از سایت های دیگر اشاره می‌کند با این تفاوت که شما می‌بایست در ساختار متن تغییراتی ایجاد کنید و یا برخی کلمات را تغییر دهید تا گوگل نتواند تشخیص دهد که این مطلب یک دزدی ادبی است! روش دیگری که وجود دارد این است که محتوای مورد نظرتان را از بیش از یک صفحه کپی کنید (روش آسمان خراش) با این کار هم حداقل اکنون گوگل نمی‌تواند متوجه شود که محتوای شما کپی است و به نظر می‌رسد که این مورد یک راه حل ایده آل باشد! (در ساخت رپورتاژ نیز میتوانید از این نوع محتوا ها استفاده کنید.)

 

۱۴- نوشتن نظر منفی
زمانی که مردم دنبال استفاده از خدماتی هستند و یا می‌خواهند محصولی بخرند و قصد دارند کمی در خصوص آن تحقیق کنند بیشتر از آنکه به نظرات مثبت اهمیت بدهند، نظرات منفی را می‌خوانند، پس از این موقعیت در سایت خودتان استفاده کنید و سعی کنید آن‌ها را جذب نمایید تا در نظرات شرکت کنند.

 

۱۵- بک لینک های زنجیره ای یا چند لایه
زمانی که موتور های جستجو به صورت عمومی وجود نداشتند، لینک باکسها وجود داشت. لینک باکسها ، لیستی از مجموعه سایت هایی هستند که به یک لینک باکس می‌پیوندند و البته از کد های جاوااسکریپ برای این کار استفاده می‌کنند. یعنی یک سایت در صفحه ای از خودش به سایت های دیگر لینک می‌داد تا دیگران دسترسی راحتی به آن‌ها داشته باشند، همینطور سایت های دیگر به این سایت و سایت های دیگری لینک می‌دادند و این زنجیره همینطور ادامه داشت. خب اکنون بک لینک های زنجیره ای روشی مشابه با همین چیزی است که معرفی کردیم که به واسطه آن مجموعه سایت هایی به یکدیگر لینک می‌دهند تا افزایش قابل توجهی در اعتبار را تجربه نمایند.

 

۱۶- کدهای تخفیف
همه کد تخفیف دوست دارند، چرا شما کد های تخفیف در خصوص محصولات و خدمات مرتبط با کارتان در سایت تان قرار نمی‌دهید؟ شما می‌توانید مجموعه ای از کد های تخفیف وب سایت های مختلف را گردآوری کنید و در سایت خود بارگذاری نمایید و مرتبا آنها را بروز کنید. از لحاظ فنی این قانونی است و حتی سرقت ادبی هم محسوب نمی‌شود و همچنین با منتشر کردن آن‌ها در شبکه های اجتماعی می‌توانید ترافیک قابل توجهی دریافت کنید.

 

۱۷- جابجایی محتوا (Content repositioning)
فرض بر این است که اکثر افراد تنها چند جمله اول در یک صفحه را می‌خوانند تا متوجه شوند مطلب به درد آن‌ها میخورد یا خیر. پس داشتن محتوای جذاب در بالای صفحه بسیار مفید است. از طرف دیگر بیشتر محتواهایی که برای موتور های جستجو بهینه سازی شده اند، کمتر نظر کسی را جلب می‌کنند، بنابراین شما باید محتواهای کاربرپسند را در انتهای صفحه قرار دهید و بوسیله کدهای شناور CSS جلوی چشم کاربران بیاورید. و محتوایی که برای موتورهای جستجو نوشته اید را در بالای صفحه قرار دهید و بوسیله همان ابزار به انتهای صفحه بکشانید .

اتفاقی که در اینجا می افتد ، این است که محتوای با ارزش برای کاربر را کاربر می بیند و محتوای با ارزش برای گوگل را ، ربات های گوگل می بینند و هردو راضی خواهند بود.

 

۱۸- ساخت پروفایل در وب سایت های معروف 

ساخت پروفایل در سایتهایی مثل آمازون یا ترلو می تواند با دادن لینک برای شما همراه باشد. با اینکار شما یک پروفایل ساخته اید و می توانید در آن راجع به خود و فعالیتتان صحبت کنید و در بخش تماس آدرس وبسایت خود را وارد نمایید. یکی از بهترین سایتهایی که شما می توانید در آن به اینکار بپردازید انجمن ها و سایت های پرسش و پاسخ می باشند. این سایتها هم به زبان فارسی و هم به زبان های دیگر وجود دارند و شما با کمی کار در آنها می توانید از طریق بخش امضاء و آدرس سایت در پروفایتان، و حتی درج موضوع اقدام به لینک سازی و معرفی سایت خود کنید.

 

۱۹- خرید ورودی گوگل
یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه خاکستری خرید ورودی گوگل در برخی از زمان های سال است. فرض کنید عید نوروز می شود! یا اینکه به یک جای سال میرسیم که تعطیلاتی پشت سر هم داریم. اگر سایت شما روزانه ۵۰۰ بازدید داشته باشد در چنین مواقعی از سال دارای افت شدید ورودی می شود و این روی رنک و جایگاه سایت شما تاثیر می گذارد. چرا؟

یک سایت موفق و رو به جلو وبسایتی است که ورودی های آن یا نسبت به قبل مساوی یا بالاتر باشد، اگر افت داشته باشید یعنی کاربران از سایت شما خوششان نمی آید و گوگل فکر می کند علاقه آنها نسبت به سایت شما کم می شود. در این مواقع بهتر است بازدیدی به اندازه افت احتمالی خریداری کنید تا در آن زمان پس رفت نکنید.برای اینکار می توانید از تبلیغ در گوگل و یا خرید ورودی گوگل استفاده کنید. این که شما از جه روشی استفاده می کنید بسته به میزان استفاده از استراتژی های کلاه سیاه و سفید متفاوت خواهد بود.

از جدیدترین مقالات ما با خبر شوید.

من هم مثل شما از ایمیل های هرزنامه خوشم نمیاد، خیالتون راحت فقط ایمیل های مرتبط برای شما ارسال خواهد شد

مطالب مرتبط

نصب وردپرس روی هاست Direct Admin
آموزش هاست و دامنه
فاطمه صدیقی

آموزش ورود به هاست Direct Admin

هاست های لینوکسی دو مدل Cpanel و Direct Admin دارد. برای ورود به مدل روش مجزا وجود دارد. برای ورود

نصب وردپرس روی هاست Cpanel
آموزش هاست و دامنه
فاطمه صدیقی

آموزش ورود به هاست Cpanel

اگر هاست شما لینوکسی و مدل Cpanel  است، در اینجا میخواهم آموزش ورود به هاست Cpanel را بدم. برای ورود

افزایش حجم آپلود در وردپرس
وبلاگ
فاطمه صدیقی

افزایش حجم آپلود در وردپرس

حتما برای شما هم پیش اومده که میخواستین یک فایل روی وردپرس آپلود کنید اما با ارور حجم بیشتر از upload maz filesize رو به روشدین. برای افزایش حجم آپلود در وردپرس راه های زیادی وجود داره که ما اونها رو به شما یاد میدیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *