جایگاه سازی چیست؟

جایگاه سازی چیست؟
چکیده این مطلب :
  • ۸ دی ۱۳۹۷
  • بدون دیدگاه
  • 485 بازدید

جایگاه سازی بخشی مهم از آمیخته بازاریابی و استراتژی بازاریابی است.تمرکز بر استراتژی جایگاه سازی به معنی تعریف کسب وکار در بازار به شکلی است که همه شما را متفاوت و بهتر از رقبا بدانند. دوست دارید مشتریان چه دیدی نسبت به محصول، خدمت یا …

جایگاه سازی بخشی مهم از آمیخته بازاریابی و استراتژی بازاریابی است.تمرکز بر استراتژی جایگاه سازی به معنی تعریف کسب وکار در بازار به شکلی است که همه شما را متفاوت و بهتر از رقبا بدانند. دوست دارید مشتریان چه دیدی نسبت به محصول، خدمت یا شرکت شما داشته باشند؟ دوست دارید درباره شما و محصولات چه بگویند؟ دوست دارید مقابل دیگران شما را چگونه توصیف کنند؟ اگر شخصی به یکی از مشتریان زنگ بزند تا از او بخواهد مشتریان جدیدی به شما معرفی کند یا شما را به دیگران معرفی کند، دوست دارید مشتری درباره شما چه بگوید؟ و مهم تر از همه اینکه چگونه می توانید این ذهنیت ایده آل را در قلب و فکر مشتری ایجاد کنید؟
حتی شما می توانید در برند سازی شخصی از این رویکرد استفاده کنید و از ویژگی های شخصی خود برای ساخت یک تصویر در ذهن مردم استفاده کنید. در اینجا، من از خودم به عنوان یک مثال استفاده می کنم. من چیزی هستم که شما ممکن است مرا بعنوان یک مشاور بازاریابی اینترنتی خطاب کنید.
شاید جایگاه سازی یک برند با یک محصول آغاز شود اما این فعالیت نباید روی یک محصول صورت بپذیرد، بلکه مجموعه فعالیتی است که باید روی ذهن مشتری احتمالی انجام گردد تا محصول مورد نظر نهادینه شود.
جامعه فعلی ایران جامعه ای ارتباط زده است .شرکت های زیادی هر روز مردم را مورد بمباران تبلیغاتی قرار میدهند .در این جنگل ارتباطی تنها زمانی می توانیم برای دستیابی به هدفهای بزرگ امید داشته باشیم که گزینشی عمل کنیم و بخش به بخش پیش برویم یا در واقع جایگاه سازی کنیم .
ذهن انسان با یک مکانیسم غربال گری در واقع به رد پیام های دریافت شده میپردازد .در این فرایند ذهن فقط پیام هایی را می پذیرد که با دانسته های قبلی همخوانی داشته باشد .هیچ کس تحمل ندارد بشنود که اشتباه میکند .سعی بر تغییر ذهنیت نتیجه ای جز فاجعه ای تبلیغاتی ندارد.
بهترین راه کار برای نفوذ به ذهن جامعه ما ، استفاده از پیامهای ساده انگارانه است.
کمترین ،بیشترین تاثیر را دارد.
پیام جایگاه سازی برند باید چنان تیز باشد که در ذهن فرو برود بدون ابهام برای یافتن بهترین راه .نه به محصولتان نگاه کنید و نه ذهن خود را ، بلکه سراغ ذهن مشتری بروید.
لطفا” بپذیرید فرستنده اشتباه میکند و حق با گیرنده است .اگر می خواهید سایر افراد پیام شما را بپذیرند چاره دیگری ندارید ، همیشه حق با مشتری است .

دیدگاه خود را بنویسید

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

علی کشاورز همراه کسب و کارهای اینترنتی
به این مطلب امتیاز دهید
این محصول را ارزیابی کنید
این مطلب را به اشتراک بگذارید