هفت حوزه کلیدی در فروش

هفت حوزه کلیدی در فروش
چکیده این مطلب :
  • ۱۶ دی ۱۳۹۷
  • بدون دیدگاه
  • 305 بازدید

در این مقاله هفت حوزه کلیدی در فروش را با هم بررسی می کنیم. این موارد شامل جذب مشتری، ایجاد رابطه دوستانه و اعتماد،تعیین نیازها، معرفی محصول، پاسخ اعتراضات، نهایی کردن فروش و درخواست انجام خرید و فروش مجدد و درخواست معرفی مشتریان …

در این مقاله هفت حوزه کلیدی در فروش را با هم بررسی می کنیم. این موارد شامل جذب مشتری، ایجاد رابطه دوستانه و اعتماد،تعیین نیازها، معرفی محصول، پاسخ اعتراضات، نهایی کردن فروش و درخواست انجام خرید و فروش مجدد و درخواست معرفی مشتریان جدید می باشد، پس با من همراه باشید با هفت حوزه کلیدی فروش:

۱٫ جذب مشتریان

مشتریان بیشتر و بهتری را بیابید و زمان بیشتری را به آنها اختصاص دهید.

 

۲٫ ایجاد رابطه دوستانه و اعتماد

برای شناخت مشتری احتمالی و همدلی با او وقت بگذارید تا شما را دوست داشته باشد، به شما اعتماد کند و مایل باشد نیازها و مشکلاتش را با شما در میان بگذارد.

 

۳٫ تعیین نیازها

سوالاتی منظم و هدفمند بپرسید تا مشکلات، خواسته ها و نیازهای واقعی مشتری احتمالی در رابطه با آنچه می فروشید را مشخص کنید.

 

۴٫ معرفی محصول

از کل به جزء بروید و به مشتریان احتمالی مناسب نشان دهید که محصول یا خدمتتان در این زمان و با در نظر گرفتن همه جنبه ها بهترین گزینه برای او است.

 

۵٫ پاسخ اعتراضات

به نظرات مخالف و معمول اکثر مشتریان درباره قیمت و قابلیت های محصول خود پاسخ های منطقی و قطعی بدهید.

 

۶٫ نهایی کردن فروش و درخواست انجام خرید

منظور از نهایی کردن، رساندن گفتگوی فروش به یک نتیجه رضایت بخش، انجام فروش و امضای سفارش یا قرارداد است.

 

۷٫ فروش مجدد و درخواست معرفی مشتریان جدید

منظور تامین خدمات عالی پس از فروش برای مشتریان است به نحوی که مشتری آن قدر خوشحال باشد که باز هم از شما خرید کند و محصولات یا
خدماتتان را به دوستانش پیشنهاد دهد.

امتیاز کل خود را جمع کرده و آن را به هفت تقسیم کنید تا ضریب اثربخشی فروش امروز به دست آید. اگر میانگین امتیاز کمتر از ۵ است، نتایج فروش پایین تر از حد رضایت بخش است و احتمالا حوزه ای که پایین ترین امتیاز را در آن دارید، بیش از هر عامل دیگری مانع فروش موفق شما بوده است.

 

منبع : کتاب فروش موفق برایان تریسی

دیدگاه خود را بنویسید

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

علی کشاورز همراه کسب و کارهای اینترنتی
به این مطلب امتیاز دهید
این محصول را ارزیابی کنید
این مطلب را به اشتراک بگذارید