مشاور راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب وکار اینترنتی فقط راه اندازی یک وب سایت نیست بلکه فراتر از این صحبت هاست. خیلی از دوستان به اشتباه فکر می کنند که وب سایت عالی با ایده عالی راه اندازی می کنند و سپس شروع به تبلیغات می کنند و بعد از مدتی فقط در حال شمردن پول های واریزی به حساب بانکی خود می باشند، که این یک سرابی بیش نیست. یکی از مواردی که من می توانم در راستای هدف شما کمک کنم مشاور راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد.

مراحل راه اندازی کمپین بازاریابی اینترنتی

چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

شرایط اقتصادی روز به روز پیچیده تر و مشکل تر می شود. برخی افراد چندین شغل دارند تا بتوانند هزینه های زندگی را پوشش دهند. در این شرایط افراد کمی پیدا می شوند که حاضر باشند ریسک های مالی را انجام بدهند تا شاید پیشرفت کنند. خیلی ها را دیدم برای اینکه بتوانند از این مشکلات مالی رهایی پیدا کنند روی آوردند به کسب و کار اینترنتی ، ولی نمی دانند که باید از کجا شروع کنند و در نتیجه اندک پولی که با زحمت بدست آورده بودند ، از بین می رود.

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی چه کارهایی باید انجام بدهیم؟

بخش کوچکی از بازار را هدف قرار دهید و فقط بر یک حوزه تمرکز کنید. به طور مثال :
سایت فروش لباس مردانه و یا زنانه
سایت فروش فیلم
سایت فروش محصولات دیجیتالی
و …
منظور این است که هرچقدر بازار محصولات را به بخش های کوچک تری تبدیل کنید هم هزینه کمتری برای شما در بر خواهد داشت و هم اینکه سود کسب کار اینترنتی شما به شدت افزایش پیدا میکند.
شما می توانید کسب و کار اینترنتی را به عنوان شغل دوم در کنار شغل اصلی خود داشته باشید و به مرور زمان و بعد از اینکه کسب و کار اینترنتی شما به نقطه سودآوری رسید به عنوان شغل اصلی خود حساب کنید.

ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد یک کسب و کار اینترنتی

راه اندازی یک وب سایت

برای راه اندازی یک سایت باید هاست و دامنه خریداری کنید.
یک سایت ساز باید انتخاب کنید و بر روی هاست خود نصب کنید و سایت را راه اندازی کنید.که من به شما وردپرس را پیشنهاد می کنم.
محصولاتی را که برای فروش دارید را در سایت قرار دهید.

قرارداد بستن با بانک

برای اینکه خریداران بتوانند وجه کالا را به صورت آنلاین به حساب شما واریز کنند باید با یک بانک قرارداد ببندید تا بتوانید چنین سیستمی را در سایت پیاده کنید.
البته نیازی نیست که حتما مستقیما با بانک قرارداد ببندید ، برخی سایتهای معتبر هستند که به صورت واسطه هستند و می توانید از آنها استفاده کنید. برخی از سایتهای واسطه : پارس پال / زرین پال و … که من به شما پی دات آی آر رو پیشنهاد می کنم.

قرارداد بستن با پست

شما می توانید با پست قرار داد ببندید تا محصولات را از شما تحویل بگیرد و به دست مشتریان در سراسر ایران برساند و وجه کالا را از مشتریان دریافت کند و به حساب شما واریز کند. برای این نوع قرارداد نمی توانید مستقیما با پست قرارداد ببندید. شرکت پست ، شرکتهایی را به عنوان واسطه قرار داده است تا بتوانید با آنها قرارداد ببندید.
برخی از سایتهای واسطه : پارس پیک / ایران مارکت سنتر و …

برای پیشرفت سریع در کسب و کار اینترنتی

بعد از اینکه سایت خودتان را راه اندازی کردید نیاز است که به بازاریابی اینترنتی بپردازید. بازاریابی اینترنتی یعنی رساندن پیام مناسب از طریق رسانه مناسب به مخاطب مناسب که برای هر چه موفق شدن شما در این زمینه باید ابتدا یک پیام مناسب طراحی کنید سپس از طریق رسانه های مناسب مثل ایمیل مارکتینگ ، سوشیال مارکتینگ(بازاریابی با شبکه های اجتماعی) و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو و … بتوانید در رشد کسب و کار خود موفق شوید.

اگر به مشاوره برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز دارید لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

[contact-form-7 404 "Not Found"]

دیدگاه خود را بنویسید

5 دیدگاه