گوگل به چه صورت کار می کند!

گوگل به چه صورت کار می کند!
چکیده این مطلب :
  • ۲۱ آذر ۱۳۹۷
  • بدون دیدگاه
  • 314 بازدید

همانطور که نیچه در «چنین گفت زرتشت» مینویسد: “شما باید به دشمنتان افتخار کنید. در آن صورت، موفقیتهای دشمن شما، موفقیتهای شما نیز خواهد بود”، شما هم باید به رقبایتان افتخار کنید …

همانطور که نیچه در «چنین گفت زرتشت» مینویسد: “شما باید به دشمنتان افتخار کنید. در آن صورت، موفقیتهای دشمن شما، موفقیتهای شما نیز خواهد بود”، شما هم باید به رقبایتان افتخار کنید و فقط دنباله رو رقابت نباشید!این طرز تفکری است که گوگل برای پیروزی در رقابت بازاریابی اینترنتی پر شتاب عصر اینترنت به آن اتکا می کند و بخشی از اصولی است که در فصل استراتژی کتاب گوگل چگونه کار می کند، نوشته ی اریک اشمیت (مدیرعامل اسبق و مشاور فعلی گوگل) و جاناتان روزنبرگ (مدیر ارشد محصولات سابق گوگل)، آمده است.

عناصر اصلی موتورهای جستجو

نحوه کارکرد گوگل به چه صورت است

نحوه کارکرد گوگل به چه صورت است

موتور جستجوی گوگل شامل سه عنصر اصلی هستند. اولی در اصطلاح عنکبوت یاSpider است که پیمایشگر یاCrawler هم نامیده می شود. پیمایشگر همینکه به یک صفحه می رسد، آنرا می خواند و سپس لینکهای آن به صفحات دیگر را دنبال می نماید. این چیزیست که برای یک سایت پیمایش شده Crawled اتفاق افتاده است. پیمایشگر با یک روال منظم، مثلا یک یا دو بار در ماه (با توجه به تاریخ به روز رسانی مطالب شما) به سایت مراجعه می کند تا تغییرات موجود در آنرا بیابد. هر چیزی که پیمایشگر بیابد به عنصر دوم یک موتور جستجو یعنی فهرست انتقال پیدا می کند. فهرست اغلب به کاتالوگی بزرگ اطلاق می شود که شامل لیستی از آنچه است که پیمایشگر یافته است. مانند کتاب عظیمی که فهرستی را از آنچه که پیمایشگرها از صفحات وب یافته اند، شامل شده است. هرگاه سایتی دچار تغییر شود، این فهرست نیز به روز خواهد شد.

مدت زمان ثبت یک مطلب جدید

از زمانی که تغییری در صفحه ای از سایت ایجاد شده تا هنگامیکه آن تغییر در فهرست موتور جستجو ثبت شود مدت زمانی طول خواهد کشید. پس ممکن است که یک سایت پیمایش شده باشد اما فهرست شده نباشد. تا زمانیکه این فهرست بندی برای آن تغییر ثبت نشده باشد، نمی توان انتظار داشت که در نتایج جستجو آن تغییر را ببینیم. نرم افزار موتور جستجو، سومین عنصر یک موتور جستجو است و به برنامه ای اطلاق می شود که بصورت هوشمندانه ای داده های موجود در فهرست را دسته بندی کرده و آنها را بر اساس اهمیت طبقه بندی می کند تا نتیجه جستجو با کلمه های درخواست شده هر چه بیشتر منطبق و مربوط باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

علی کشاورز همراه کسب و کارهای اینترنتی
به این مطلب امتیاز دهید
این محصول را ارزیابی کنید
این مطلب را به اشتراک بگذارید