گوگل آنالیتیک تحریم خود را برداشت

چکیده این مطلب :
 • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • بدون دیدگاه
 • 459 بازدید

گوگل آنالیتیک (Google Analytic) یکی از محبوب ترین ابزارهای رایگان گوگل می باشد، این سرویس که از تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ بر روی کاربرانی ایرانی بسته شده بود که از تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ تحریم خود را برای کاربران ایرانی برداشت

گوگل آنالیتیک (Google Analytic) یکی از محبوب ترین ابزارهای رایگان گوگل می باشد، این سرویس که از تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ بر روی کاربرانی ایرانی بسته شده بود که از تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ تحریم خود را برای کاربران ایرانی برداشت. این ابزار بی نظر گوگل آمار بازدیدکنندگان وب سایت را به وب مستران نشان می دهد. این سیستم یکی از قوی ترین ابزارهای بررسی و تحلیل ورودی ها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعالیت های کاربران، زمان حضور و مسیر خروجی آنها نمایش می دهد. با توجه به این آمار ها شما می توانید  کمپین های بازاریابی اینترنتی خود را مدیریت کنید.

از امکانات این سیستم هدف گذاری مشخص در بازه زمانی است. سپس سیستم خودکار در بازه زمانی تعیین شده در صورت دست یابی به هدف گزارش مبنی بر رسیدن به هدف می‌دهد و در صورت عقب ماندن از هدف نیز درصد نزدیکی به هدف را ارائه می‌کند.

گوگل آنالیتیکس به شما امکان می‌دهد تا موارد زیر را زیر نظر داشته باشید: چه کسانی از سایت شما بازدید می‌کنند؟ شما می‌توانید محل کاربران، مرورگرهای مورد استفاده‌شان و بسیاری اطلاعات دیگر همچون رزولوشن صفحه نمایش کاربران، فعال بودن جاوا اسکریپت، نصب بودن فلش، زبان و غیره را ببینید.

از معایب این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. تمام اطلاعات سایت شما در اختیار گوگل قرار میگرد و این ۲ عیب دارد: اگر خطایی در سایت داشته باشید گوگل سریع خبر دار می‌شود و مورد دوم گوگل زمانی که اطلاعات همه سایت‌ها را داشته باشه آنها را برده خودش می‌کند.

این مطلب هم می تواند برای شما جذاب باشد:  گوگل آنالیتیک دوباره تحریم کرد

۲. کاهش سرعت نمایش صفحاتی که در حال آنالیز هستند. در صورت قطعی ارتباط با گوگل به صورت موقت بالا آمدن صفحات همراه با خطا خواهد بود. همچنین در برخی موارد، ناسازگاری با برخی از اسکریپت‌های آمارگیر مستقل دیده شده است.

۳. این سیستم هم بصورت رایگان و هم بصورت تجاری فعالیت دارد. این موضوع نشان می‌دهد که سیستم رایگان کمبودهایی نسبت به نسخه تجاری دارد که قطعاً موارد مهمی هستند.

گوگل آنالیتیک تحریم خود را برداشت

گوگل آنالیتیک تحریم خود را برداشت

۲۰ قابلیت مهم گوگل آنالیتیک
گوگل آنالیتیک دارای قابلیت های بیشماری جهت ارائه اطلاعات ترافیکی وب سایت برای مدیران وب سایت های است. در زیر به ۲۰ قابلیت مهم گوگل آنالیتیک اشاره شده است:

 • تنظیم اهداف: در گوگل آنالیتیک شما می توانید برای کسب و کار خود اهدافی که بدنبال آن هستید را مشخص نمایید و بطور منظم کنترل نمایید چقدر به این اهداف نزدیک شده اید.
  مقایسه اطلاعات: اطلاعات ترافیکی وب سایت را می توان در بازه های زمانی مختلف با یکدیگر مقایسه نمود.
  اطلاعات جغرافیایی: با استفاده از این قابلیت می توان تشخیص داد بازدیدهای بدست آمده برای وب سایت از چه مکانهای جغرافیایی بوده است.
  تبدیل داده های محلی
  گزارشات خلاصه
  قابلیت تطبیق با گوگل Adwords
  تنظیم داشبورد شخصی
  گزارش ایمیل
  تنظیم دسترسی برای دریافت گزارشات
  تشخیص کلمات کلیدی که برای سایت باعث ایجاد ترافیک می شوند.
  سایت هایی که کاربران از آنها وارد وب سایت شده اند.
  تشخیص مرورگرهایی که کاربران از وب سایت بازدید کرده اند.
  تشخیص سرعت اتصال کاربران به سایت
  تشخصی زبان کاربران سایت
  فیلتر نمودن برخی از اطلاعات مراجع ترافیکی سایت
  تشخیص درصد کاربرانی که مجددا به وب سایت ومراجعه نموده اند.
  ترافیک موتورهای جستجو
  بیشترین صفحات بازدید شده وب سایت
  صفحاتی که بازدید کنندگان وب سایت از آن خارج شده اند
  گرفتن انواع خروجی از گزارشات گوگل آنالیتیک
این مطلب هم می تواند برای شما جذاب باشد:  گوگل آنالیتیک دوباره تحریم کرد

برای استفاده از این امکانات می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید

https://www.google.com/analytics

دیدگاه خود را بنویسید

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

علی کشاورز همراه کسب و کارهای اینترنتی
به این مطلب امتیاز دهید
این محصول را ارزیابی کنید
این مطلب را به اشتراک بگذارید