اعتماد به نفس در فروشندگی

اعتماد به نفس در فروشندگی
چکیده این مطلب :
  • ۲۰ آذر ۱۳۹۷
  • ۱ دیدگاه
  • 15563 بازدید

یکی از مهمترین برتری فروشندگان پرفروش که آموزش فروش را به نحوه احسن پشت سر گذاشته اند داشتن اعتماد به نفس بالا می باشد. اعتماد به نفس در فروشندگی یکی از راه های اصلی رسیدن به …

یکی از مهمترین برتری فروشندگان پرفروش که آموزش فروش را به نحوه احسن پشت سر گذاشته اند داشتن اعتماد به نفس بالا می باشد. اعتماد به نفس در فروشندگی یکی از راه های اصلی رسیدن به خودسازی و فروش بالاست. برای اینکه بتوانید در فروشندگی به قله های موفقیت برسید نیاز دارید که اعتماد به نفس و عزت نفس خود را ارتقا دهند. اعتماد به ‌نفس می‌تواند تعیین کننده موفقیت یا شکست ما باشد.خوشبختانه می‌توان اعتماد به نفس را تقویت کرد و با رعایت برخی موارد میزان آن را بیشتر کرد. در متن زیر چند روش برای افزایش اعتماد به ‌نفس آورده شده است که باهم می‌خوانیم:

۱ – لباس مناسب بپوشید :

ساده ترین روش افزایش اعتماد به نفس پوشیدن لباس مناسب است. زمانی که شما خوب و آراسته به نظر برسید، دید دیگران نسبت به شما تغییر پیدا می‌کند. با حمام و مرتب کردن سروصورت و پوشیدن لباس تمیز می‌توانید اعتماد به ‌نفس خود را افزایش دهید. برای مقرون ‌به‌ صرفه بودن می‌توان به ‌جای تعداد زیادی لباس ارزان‌ قیمت، چند عدد لباس باکیفیت مناسب خریداری کرد و به ‌این ‌ترتیب می‌توان ظاهر خود را آراسته‌تر نمود.

 

۲ – به نحوه ایستادن خود توجه کنید :

اگر شما با بی حالی، سستی و شانه‌های افتاده صحبت می‌کنید، هنگامی‌که علاقه‌ایی ندارید نسبت به کاری که دارید انجام می‌دهید وبه خودتان عشق نمی‌ورزید بدین معناست که شما اعتماد به ‌نفس کافی ندارید. در هنگام صحبت کردن صاف بایستید، سرتان را بالا بگیرید و تماس چشمی داشته باشید. با این روش هم احساس مثبتی در دیگران نسبت به خود ایجاد می‌کنید و هم احساس قدرت بیشتری نیز می‌کنید.

 

۳ – در ردیف و صف جلو قرار گیرید :

برای افزایش اعتماد به نفس خود در ردیف جلو بنشینید. بیشتر افراد در مدرسه، اداره و جلسات ترجیح می‌ دهند در ردیف عقب قرار گیرند، چرا که از مورد توجه قرار گرفتن می ترسند و در واقع می‌توان گفت اعتماد به ‌نفس کافی ندارند. برای این کار در ردیف جلو بنشینید و بر ترس خود غلبه کنید. کسانی که سریع راه می‌روند از اعتماد به ‌نفس بالایی برخوردارند. حتی اگر وقت زیادی دارید و عجله ندارید با انرژی و با سرعت حرکت کنید این باعث می‌شود مهم به نظر برسید.

 

۴ – با صدای بلند صحبت کنید :

اگر از صحبت کردن با صدای بلند در جمع وحشت دارید تمرین را شروع کنید و تلاش کنید حداقل یک‌بار در گروه با صدای رسا صحبت کنید؛ این کار باعث افزایش اعتماد به ‌نفس در خود شده و در جمع دوستانتان محبوب‌تر شوید.

برای افزایش اعتماد به نفس خود سخنران خود باشید.

 

۵ – سخنران خود باشید :

تمام اهداف و آرزوهایتان را به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه بر روی کاغذ بنویسید و در جلوی آینه با صدای بلند مانند یک سخنران بازگو کنید،شما حتی می‌توانید در ذهن خود نیز آن را مرور کنید.این کار ممکن است قدری خنده‌دار به نظر برسد اما معجزه‌ای در بالا بردن اعتماد به ‌نفس شما ایجاد کرده‌اید.

 

۶ – سپاسگزار باشید :

یکی از روش های دیگر و بسیار موثر در افزایش اعتماد به نفس سپاسگزاری از خود است. لیستی از تمام موفقیت‌های گذشته حرکت‌های مثبت و چیزهایی که دارید تهیه کنید و هرروز زمانی را به قدردانی و سپاسگزاری اختصاص دهید.

برای افزایش اعتماد به نفس خود، غیبت نکنید!

 

۷ – از دیگران تعریف کنید :

در پایان، یادمان باشد که خوبی باید در دیدگاه ما باشد پس برای افزایش اعتماد به ما و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس خودمان می بایست نکات مثبت افرادی را که با آنها ارتباط داریم را ببینیم و مثبت نگر باشیم چرا که وقتی ما نسبت به خود احساس منفی داریم به غیبت دیگران و توهین کردن به آن‌ها می‌پردازیم. بنابراین باید یاد بگیریم از دیگران تعریف و تمجید کرده و از شایعه‌ پراکنی در مورد دیگران خودداری کنید. با یافتن بهترین چیزها در دیگران بهترین‌ها را در خود می‌یابید.

 

[button link=”http://alikeshavarz.com/wp-content/uploads/2017/06/Confidence-in-the-sales.pdf” size=”big” align=”center” radius=”10″]دانلود فایل مقاله اعتماد به نفس در فروشندگی[/button]

دیدگاه خود را بنویسید

یک نظر

علی کشاورز همراه کسب و کارهای اینترنتی
به این مطلب امتیاز دهید
این محصول را ارزیابی کنید
این مطلب را به اشتراک بگذارید