بهترین روشهای تبلیغات اینستاگرام

بهترین روش های تبلیغات در اینستاگرام
چکیده این مطلب :
  • ۲۸ آذر ۱۳۹۷
  • بدون دیدگاه
  • 195 بازدید

یکی از روش های افزایش فالوور در اینستاگرام تبلیغات اینستاگرام می باشد. در این مقاله سعی دارم که روش های کلیدی تبلیغات در اینستاگرام را برای شما دوستان عزیز توضیح دهم. فقط یک نکته مهم اگر شما تمایل داشته باشید که از تبلیغات در اینستاگرام استفاده کنید

در دنیای دیجیتال مارکتینگ یکی از روش های افزایش فالوور در اینستاگرام تبلیغات اینستاگرام می باشد. در این مقاله سعی دارم که روش های کلیدی تبلیغات در اینستاگرام را برای شما دوستان عزیز توضیح دهم. فقط یک نکته مهم اگر شما تمایل داشته باشید که از تبلیغات در اینستاگرام استفاده کنید، حتما باید صفحه اینستاگرام خود را برای پذیرایی از کاربران آماده کرده باشید. یعنی، محتوای مناسب و کاربردی برای بازار هدف خود در صفحه اینستاگرام طراحی و انتشار داده باشید. اگر این کار را انجام داده باشید شما آماده تبلیغات در فضای اینستاگرام هستید، که روش های زیر بهترین روش های تبلیغات در اینستاگرام هستند.

 

۱. اینفلوئنسرمارکتینگ

یکی از روش‌های تبلیغات در اینستاگرام که تأثیر به‌سزایی در برندینگ شما دارد، اینفلوئنسر مارکتینگ یا استفاده از اینفلوئنسرها (Influencer) در فضای اینستاگرام است. حوزه‌هایی که درحال حاضر بیشترین بخش تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها (افراد تأثیرگذار) را به خود اختصاص داده‌اند؛ عبارتند از سبک زندگی، سفر و گردشگری، مدوزیبایی، آشپزی، دکوراسیون، عکاسی و…. .

این افراد به دو صورت کمدی و جدی در این شبکه‌‌ی اجتماعی فعالیت می‌کنند. اولین قدم برای انتخاب درست، تعیین میزان جدیت اینفلوئنسر- فرد تأثیرگذار- است. این جدی‌بودن را متناسب با مشتریان هدف‌تان و خدمات و محصولی که ارائه می‌کنید، مشخص کنید.

افرادی را اولویت قرار دهید که به صورت جدی در حوزه‌ی خاصی تأثیرگذارند. ممکن است این افراد شوخ‌طبع هم باشند، اما منظور از جدی‌بودن این است که می‌توانند در آن حوزه به‌صورت تخصصی نظر دهند و حرفشان مورد تأیید دنبال‌کنندگان‌شان یا همان فالوورها (Follower) است و حتی منجر به اقدام می‌شود.

در انتخاب افراد طنزپرداز دقت بیشتری به خرج دهید. افراد طنزپرداز به‌طور معمول دنبال‌کنندگان بیشتری دارند و برای موارد عمومی که بازار هدف بسیار گسترده‌ای دارند مناسب‌اند، اما مراقب باشید شیرین‌کاری‌های این طنز پردازها به هویت برند شما صدمه نزنند. قبل از هر اقدامی از سمت آنها برای تولید پُست تبلیغاتی، محتوای آن تبلیغ و خط قرمزها را مشخص کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که اگر از آن افراد به‌عنوان اینفلوئنسر استفاده کنید، تصویر برندتان نزد دیگر بخش‌های بازار هدف‌تان مخدوش نخواهد شد؛ به زبان ساده بخواهیم بگوییم ممکن است بعد از اجرای این تبلیغات توسط اینفلوئنسر مورد نظر، تصویر برند شما برای همیشه در ذهن بسیاری از مشتریان بالقوه‌تان مخدوش شود و حتی ممکن است بخشی از مشتریان کنونی خود را نیز از دست بدهید. پس در انتخاب این افراد فقط دنبال‌کنندگان زیاد را ملاک قرار ندهید، بلکه به نوع محتوای قرارگرفته در صفحات اینفلوئنسر و بازخوردهای آن محتواها -بررسی بازخوردها ازطریق بررسی تعداد لایک، تعداد و محتوای کامنت‌ها و میزان به اشتراک‌گذاری با افراد دیگرـ کیفیت دنبال‌کنندگان و میزان همراهی آنها با فرد تأثیرگذار توجه کنید.

 

[irp posts=”78148″ name=”افزایش فالوور با اکسپلور اینستاگرام”]

 

۲. تبلیغات در صفحات پربازدید اینستاگرام

 

۱) فالوورهای زیاد داشته باشد
عدد بزرگ نشان دهنده پر فالوور بودن یک صفحه نیست. بسیاری از پیج‌ها اقدام به خریدن فالوورهای فیک یا تقلبی می‌کنند. اگر به صفحه‌ای که فالوورهای فیک دارد تبلیغ بدهید، تبلیغ شما بازخورد خوبی نخواهد داشت چون اصلا دیده نمی‌شود. شما باید بتوانید تشخیص بدهید که آیا این عدد واقعی است یا خیر. فهمیدن این مسئله هم معمولا راحت است.

پیج فیک

به عنوان مثال یک صفحه، صد و یک هزار فالوور دارد. پس باید خیلی پیج پربازده ای باشد. اما به تعداد لایک‌های آن دقت کنید. ۲۵۳ تا! من با اطمینان صد در صد به شما می‌گویم که فالوورهای این صفحه فیک و یا تقلبی هستند. اگر به این صفحه تبلیغ بدهید، تعداد کسانی که آن را می‌بینند ۱۰۰ هزار نفر نخواهد بود، بلکه بسیار بسیار کمتر خواهد بود. اگر بازدید کم و نامشخص مد نظر شماست ایرادی ندارد. ولی اگر می‌خواهید بازدید شما متناسب با فالوورهای صفحه باشد، یعنی به عبارتی به صفحه مورد نظر اعتماد کنید، پس اول یک آزمایش انجام بدهید. من چند روش ساده یه شما یاد می‌دهم تا به هر صفحه‌ای که رفتید، اصلی و تقلبی بودن فالوورهای آن را تشخیص دهید.

تنها کافی است تعداد فالوورهای یک صفحه را در ۱۶% ضرب کنید. عدد به دست آمده باید تقریبا با تعداد لایک های زیر پست‌های همان صفحه برابر باشد. به زبان ساده بگویم که ۱۶% فالوورهای شما عکسهایتان را لایک می‌کنند. این عدد تقریبی است و ممکن است کمی بالا و پایین شود ولی بعد از مدتی دستتان راه می‌افتد و مثل آب خوردن فیک بودن فالوورها را تشخیص دهید. این مرحله اول بود.
ولی بعضی از پیج‌ها برای پست‌هایشان حتی لایک هم می‌خرند. پس به لیست فالوورهای صفحه مورد نظرتان بروید و آن را چک کنید. ببینید آیا بیشتر فالوورهای آن بدون عکس هستند؟ اگر اینطور بود پس حتما این صفحه فیک است.
حتی به بازدیدهای یک ویدئو هم اعتماد نکنید. چون بسیاری از پیج‌ها برای ویدئوهای خود بازدید هم می‌خرند. کلا بد زمانه‌ای شده است! پس تعداد فالوورها را با تعداد کامنت‌ها مقاسه کنید. کامنت‌ها را چک کنید. برای تعداد کامنت قوانین ضد و نقیضی وجود دارد و من نمی‌توانم یک قائده کلی به شما بگویم که ضرب و تقسیم کنید. اما خودتان اگر کامنت‌های صفحه‌ را چک کنید، حس می‌کنید که با تعداد فالوورهایش تناسب دارد یا خیر. مثلا برای پیجی با ۵۵ هزار فالوور، داشتن سه تا کامنت کمی مشکوک است.

 

[irp posts=”2049″ name=”مهمترین عامل موفقیت کسب و کارهای اینترنتی”]

 

۲) تخصصی باشد
اگر به صفحات بزرگ در اینستاگرام نگاه کنید خواهید دید که بیشتر آنها تخصصی هستند. یعنی چه؟ یعنی اینکه در یک زمینه مشخص فعالیت می‌کنند. حالا اصلا فعالیت در یک زمینه خاص چه فایده‌ای برای ما و تبلیغ در اینستاگرام دارد؟ تخصصی بودن یک صفحه باعث افزایش فالوور اینستاگرام در آن صفحه می‌شود. اما نه یک افزایش فالوور معمولی…بلکه یک افزایش فالوور هدفمند! بگذارید خیلی ساده بگویم: صفحه تخصصی تبلیغات را هدفمند می‌کند. شما می‌فهمید که مخاطبان تبلیغتان در کدام صفحات متمرکز شده‌اند. مثلا وقتی یک صفحه در اینستاگرام فقط آموزش آشپزی می‌دهد و درباره غذاها توضیح می‌دهد، آدم‌هایی که طرفدار آشپزی هستند آن را فالو می‌کنند و همیشه پست‌هایش را می‌بینند. پس اگر شما یک رستوران تاسیس کرده‌اید یا سفارش ژله در منزلتان می‌گیرید، بهترین صفحه بزرگ در اینستاگرام برای تبلیغ شما همین صفحه آموزش آشپزی است. چرا؟ چون مخاطبین شما مشخص هستند و تبلیغ شما را دقیقا کسانی می‌بینند که آشپزی را دوست دارند.

 

تبلیغات اینستاگرامی در صفحات بزرگ به ۳ صورت انجام می‌گیرد:

 

۱) تبلیغات بنری در اینستاگرام

در این نوع تبلیغ در اینستاگرام منظور من از بنر، تنها عکس است، نه ویدئو. شما یک بنر تبلیغاتی درست می‌کنید و به یک صفحه بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌سپارید. نرخ این نوع تبلیغ در اینستاگرام معمولا به صورت ساعتی محاسبه می‌شود و قرار دادن یک بنر تبلیغاتی در پیج‌های بزرگ اینستاگرام با توجه به فعالیت صفحه مورد نظر محاسبه می شود.

 

۲) تبلیغات ویدئویی در اینستاگرام

همانطور که از اسم آن مشخص است، این مدل تبلیغات فقط مختص ویدئو است. یعنی شما یک ویدئو از کسب و کار خود می‌سازید و به صفحات بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌دهید. از آنجا که ویدئو با تبلیغات بنری کمی فرق دارد، نحوه محاسبه قیمت آن هم کمی متفاوت است. صفحات بزرگ اینستاگرام معمولا برای محاسبه قیمت تبلیغات ویدئویی دو پیشنهاد دارند:

روش اول دقیقا مانند تبلیغات ساعتی بنری است. یعنی شما ویدئوی خود را در یک صفحه بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌گذارید و در ازای ۲۴ ساعت و یا مدت زمان مورد نظرتان برای آن هزینه می‌پردازید. قیمت‌ها تقریبا شبیه همان قیمت‌های تبلیغات بنری است.
در روش دوم هزینه تبلیغ در اینستاگرام شما بر اساس میزان بازدید آن محاسبه می‌شود. برای مثال شما می‌گویید که من برای ویدئوی خودم ۱۰۰۰ بازدید می‌خواهم و ادمین صفحه مورد نظر پس از از اینکه ویدئوی شما ۱۰۰۰ بازدید به دست آورد، آن را پاک می‌کند.

 

۳) تبلیغات استوری

در این مدل تبلیغات در استوری شما برای تبلیغ در اینستاگرام، بنر خود را به یک صفحه بزرگ می‌دهید تا برای ۲۴ ساعت آن را در استوری خود قرار دهد. تبلیغات در استوری بسیار مناسب کسانی است که محصولی برای فروش دارند یا می‌خواهند مخاطبان تبلیغ از وب‌سایتشان دیدن کنند. زیرا اینستاگرام به صفحاتی که بالاتر از ۱۰ هزار فالوور دارند، این قابلیت را داده است که در استوری خود لینک قرار دهند. بودن لینک در استوری افزایش فالوور اینستاگرام را موثرتر می‌کنند زیرا با بالا کشیدن لینک مستقیم به فروشگاه اینترنتی، وب‌سایت یا هر لینک دیگری وصل شوید. هزینه تبلیغات در استوری به دو صورت محاسبه می‌شود:

 

روش اول مانند همان تبلیغات بنری است: در این نوع تبلیغ در اینستاگرام منظور من از بنر، تنها عکس است، نه ویدئو. شما یک بنر تبلیغاتی درست می‌کنید و به یک صفحه بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌سپارید. نرخ این نوع تبلیغ در اینستاگرام معمولا به صورت ساعتی محاسبه می‌شود و قرار دادن یک بنر تبلیغاتی در پیج‌های بزرگ اینستاگرام با توجه به فعالیت صفحه مورد نظر محاسبه می شود.
در روش دوم : هزینه استوری شما بر حسب میزان بازدید محاسبه می‌شود. یعنی چه؟ یعنی اینکه به ازای هر ۱۰۰۰ بازدیدی که تبلیغ در اینستاگام شما داشته باشد، شما ۶ هزار تومان می‌پردازید. دقتت کنید که در اینجا منظور از بازدید Reach نیست. بلکه Impression است.یعنی معیار این است که تبلیغ شما در کل چند بار دیده شده است. نه اینکه توسط چند نفر دیده شده است. ممکن است تبلیغ شما هزار بار بازدید داشته باشد، این به این معنی نیست که هزار نفر تبلیغ شما را دیده‌اند. ممکن است آدمهای تکراری تبلیغ شما را دیده باشند. دیدوگرام تعرفه همه نوع تبلیغات در اینستاگرام را در اختیار شما قرار می‌دهد.

به‌دنبال چه صفحاتی بگردم؟

ابتدا باید مشخص کنید که چه موضوعاتی به کسب‌وکار شما مرتبط یا نزدیک است؟ بگذارید خیال‌تان را راحت کنم این فرایند اگر قرار باشد مؤثر واقع شود و بهترین گزینه‌ها را دربر بگیرد، کار یک یا دو ساعت نیست. باید روی این بخش از فرایند که به اصطلاح فیلتر اولیه‌ است، به‌خوبی وقت بگذارید. اگر کانال‌های ارتباطی مؤثر با مشتریان هدف‌تان را در اینستاگرام پیدا کنید، در آینده می‌توانید بارها به شیوه‌های گوناگون از آنها استفاده کنید. در انتخاب این صفحات از حرکات رقبایتان غافل نشوید. انتخاب‌های آنها برای تبلیغات می‌تواند تاحدی الهام‌بخش شما باشد، اما مراقب باشید که انتخاب رقبایتان لزوما درست نیست، پس بدون سوگیری صفحات مرتبط و پربازدید اینستاگرام را انتخاب کنید.

کیفیت کدام یک از صفحات منتخب بیشتر است؟
فرض کنید شما بین دو صفحه که موضوعیت آنها کاملا مرتبط با کسب‌وکار شماست، می‌خواهید بهترین گزینه را انتخاب کنید؛ صفحه‌ی «الف» ۲۰۰ هزار فالوئر دارد و صفحه‌ی «ب» ۳۰۰ هزار فالوئر؛ خب حتما فکر می‌کنید ۱۰۰ هزار نفر هم عدد کمی نیست و بهتر است در صفحه «ب» تبلیغات خود را انجام دهید، همین‌جا دست نگه دارید!

برای انتخاب بهترین صفحات برای تبلیغات باید به تمام موارد زیر توجه کنید و آنها را در مقایسه‌ی صفحات درنظر بگیرید:

تعداد دنبال‌کنندگان یا فالوئرها (Follower)؛
میانگین تعداد لایک‌ (Like) و کامنت (Comment) در زیر پُست‌های عادی و تبلیغاتی؛
کیفیت کامنت‌ها (کامنت‌های هجو امتیاز منفی دارند و کامنت‌های خوب یا کامنت‌هایی که دنبال‌کنندگان افراد دیگر را صرفا برای نشان‌دادن آن پست عنوان (Mention) کرده‌اند -به این شکل: @chetorestan- امتیاز مثبت دارند)؛
کیفیت دنبال‌کنندگان ازنظر همخوانی با بازار هدف شما (میانگین سنی، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، وضعیت اقتصادی، سبک زندگی و …).
برخی‌اوقات ممکن است کمپین تبلیغاتی شما در صفحات با اعضای خیلی کمتر نتیجه‌ی بهتری داشته باشد؛ پس برای بررسی این موارد با دقت عمل کنید.

 

۳. به‌کارگیری ربات‌ها

یکی از روش‌های تبلیغات در اینستاگرام استفاده از ربات‌هاست. ربات‌های فعال در اینستاگرام قابلیت‌های زیادی دارند، اما مانند یک شمشیر دو لبه‌ عمل می‌کنند. آنها می‌توانند به جای شما قسمتی از کارهای مهم را انجام دهند و موجب صرفه‌جویی در زمان شوند. ربات‌ها می‌توانند به صفحات مرتبط بروند و دنبال‌شوندگان آنها را دنبال کنند و برای آنها لایک و کامنت بگذارند. فعالیت این ربات‌ها را می‌توان با روش‌های گوناگونی تنظیم کرد و حتی از فعالیت آنها گزارش گرفت. شاید فکر کنید این کار اخلاقی نیست و ممکن است پرستیژ برند شما را کاهش دهد؛ تاحدی درست فکر می‌کنید. این کار در بلندمدت به برند شما صدمه می‌زند. اینکه کاربران تبلیغات شما را ببینند و به شما بپیوندند، بسیار متفاوت است از حالتی که شما را در لیست کسانی ببینند که درخواست داده‌اند (فهرست Follow Request).

اما قسمت بد داستان مانده است. توسعه‌دهندگان اینستاگرام فکر این موارد را کرده‌اند و اگر زیاد از ربات‌ها استفاده کنید اینستاگرام متوجه این موضوع می‌شود و شما را کمتر نمایش می‌دهد (Shadowban). در صورت بروز این اتفاق هشتگ های شما در نتایج اینستاگرام نمایش داده نمی‌شوند. پس در به‌کارگیری این ربات‌ها بسیار محتاط عمل کنید و اگر هم مجبور شدید با فاصله‌ی زمانی زیاد و به مدت خیلی محدود از آنها استفاده کنید.

 

۴. تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

این تبلیغات معمولا هزینه‌های زیادی دارند و مناسب برندهای بزرگ‌تر هستند. متأسفانه در ایران امکان استفاده از این سرویس به صورت مستقیم وجود ندارد. پس اگر تمایل به استفاده از این روش برای تبلیغات در اینستاگرام دارید باید یا از واسطه‌های خود در خارج از ایران یا از آژانس‌های واسطه‌ی معتبر در ایران کمک بگیرید. اگر سراغ این آژانس‌ها می‌روید حتما با افرادی که همکاری کرده‌اند صحبت کنید تا از کیفیت و نتایج تبلیغات اطمینان پیدا کنید. بسیار مراقب باشید چرا که انجام این نوع از تبلیغات در ایران ریسک زیادی دارد؛ اگر اینستاگرام متوجه این موضوع بشود، نه‌تنها هزینه‌ی پرداختی شما سوخت می‌شود، بلکه به علت عدم رعایت قوانین به شما امتیاز منفی خواهد داد! در صورتی هم که نمی‌توانید یا نمی‌خواهید این ریسک را بپذیرید دانستن کلیت این فرایند خالی از لطف نیست.

در این نوع از تبلیغات در اینستاگرام کلمه‌ی حمایت شده یا اسپانسر شده (Sponsored) در بالای پُست تبلیغاتی نمایش داده می‌شود و باتوجه به انتخاب شما امکانات دیگری هم در این پُست تبلیغاتی ممکن است وجود داشته باشد. در این روش، کسب‌وکارها می‌توانند براساس مکان، جنسیت، رده سنی، زبان، علایق و … مخاطبان هدف خود را مشخص کنند. تبلیغات اسپانسری اینستاگرام، مطابق شکل در چند دسته انجام می‌گیرند. اینستاگرام از شما می خواهد هدف خود را از تبلیغات مشخص کنید.

 

الف) آگاهی‌بخشی (Awareness)

اگر سراغ این بخش بروید با دو گزینه روبه‌رو می‌شوید. گزینه‌ی اول آگاهی از برند (Brand Awareness) است که اینستاگرام تلاش می‌کند، پست تبلیغاتی شما تاحدامکان به بیشتر تعداد ممکن افراد مورد نظر نشان دهد. نگران این قسمت نباشید اینستاگرام الگوریتم‌های خاصی دارد که این تبلیغات را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

گزینه‌ی دوم میزان دستیابی (Reach) است. در این حالت می‌توانید یک حد برای میزان بازدید مشخص کنید؛ به عنوان مثال اگر تبلیغات شما توسط ۵ میلیون نفر دیده شود، این کمپین شما متوقف خواهد شود.

 

ب) سنجش (Consideration)

اگر بخواهید ترافیک سایت‌تان را بالا ببرید یا افراد زیادی را به سمت اپ‌استور یا پلی استور هدایت کنید تا اپلیکیشن شما را دانلود کنند، گزینه Traffic این کار را برای‌تان انجام می‌دهد. اگر هم می‌خواهید مخاطبان بتوانند به صورت مستقیم اپلیکیشن شما را دانلود کنند سراغ گزینه‌ی App installs بروید. در‌صورتی‌که در نظر دارید مخاطبان اقدامات کوچکی نظیر لایک و کامنت و به اشتراک‌گذاری انجام دهند گزینه Engagement را انتخاب کنید. گزینه‌ی Video views این امکان را فراهم می‌کند تا ویدئوی فوق‌العاده‌ای که ساخته‌اید، به بهترین شکل به نمایش بگذارید. اگر هم به دنبال سرنخ‌هایی از مشتریان بالقوه‌تان می گردید، حتما گزینه‌ی Lead Generation را مدنظر قرار دهید. سرنخ‌هایی که اینستاگرام می‌تواند برای شما جمع‌آوری کند عبارتند از: نام، ایمیل، شماره تلفن و جنسیت.

 

ج) تبدیل (Conversions)

اگر می‌خواهید یک قدم فراتر بروید و از سرنخ‌های خود استفاده کنید، به‌طوری‌که سرنخ‌ها منجر به استفاده‌ی مخاطبان از وبسایت یا اپلیکشن شما شود، این گزینه‌ی مناسب شماست.

سخن آخر

تبلیغات در اینستاگرام به تجربه های برای بهتر دیده شدن تبلیغ نیاز دارد، به عنوان مثال با توجه به تجربیاتی که در تبلیغات های گوناگون متوجه شدیم، فیلم ها در تبلیغات تاثیر بیشتری روی کاربران از نظر دعوت به اقدام دارند. این گزینه را می توانید در ذره بین اینستاگرام مشاهده کنید که حدود ۹۰% پست ها به صورت فیلم می باشند. نکته دیگر هم این است که تبلیغات بزرگ خود را همیشه به صورت آزمایشی امتحان کنید و بازخورد را مشاهده کنید در صورت رضایت دست به انتشار کمپین اصلی خود بزنید. اگر نیاز به راهنمایی داشتید می توانید روی من هم حساب کنید. مشاوره تبلیغات در اینستاگرام

 

دیدگاه خود را بنویسید

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

علی کشاورز همراه کسب و کارهای اینترنتی
به این مطلب امتیاز دهید
این محصول را ارزیابی کنید
این مطلب را به اشتراک بگذارید